Tomáš Jurčo podpísal jednocestný kontrakt vo Vegas!

Oh My Hockey|10. okt 2020 o 08:26

Podľa zdrojov blogu Oh my Hockey je hotovo! Tomáš Jurčo bude pokračovať v zámorí, kontrakt mu dali Vegas Golden Knights!

O 27-ročného košického rodáka sa najmladšia hrajúca organizácia súťaže zaujímala už dlhší čas. "Klaplo" to až v tomto roku. Jurčova zmluva potrvá jeden rok, je jednocestná a zarobí si sedemsto tisíc dolárov, čo je ligové minimum.

Potechou pre Vegas je aj to, že má Košičan vyriešené všetky zdravotné komplikácie a môže sa s vervou vrhnúť do prípravného kempu. Máme potvrdené, že o slovenského forvarda sa zaujímali viaceré kluby.

Vlani pôsobil Jurčo v Edmontone Oilers a v ich farmárskom mužstve v AHL. V NHL štartoval dvanásťkrát, získal dve asistencie. Produktívnejší bol na farme, tam odohral osem stretnutí. Štyrikrát skóroval, trikrát asistoval. Dovedna teda zaknihoval sedem bodov.

Počas svojej kariéry už Jurčo vystriedal niekoľko organizácií NHL. Najviac sa mu darilo v tej prvej, v Detroite Red Wings. Okrem toho si v profilige zahral aj za Chicago Blackhawks. Golden Knights sa stávajú jeho štvrtým zamestnávateľom v NHL.

Nachádzate sa tu: