Tomáš Deák v RFA s najväčšou pravdepodobnosťou nebude bojovať pod pravidlami MMA (komentár)

Tomáš Deák. (Zdroj: FNG, Autor: TASR)
Vladimír Bilohuščin|10. jan 2022 o 16:39

Hviezdneho bojovníka čakajú v ACA ešte dva zápasy.

Newsletter SvetMMA: Týždeň V klietke - prihláste sa na odber na e-mail na tomto odkaze >>>

V máji nás čaká prvé veľké podujatie organizácie RFA, ktoré ponúkne ako MMA zápasy, tak aj súboje thajského boxu v malých rukaviciach. Jednou z najväčších hviezd na turnaji má byť aj Tomáš Deák, držiteľ opaskov Fight Nights Global a Oktagon MMA.

A práve nad Deákom visel jeden z najväčších otáznikov, keďže domáci bojovník pôsobí okrem RFA taktiež v prestížnej ruskej lige ACA, ktorá je na špici európskych MMA líg a s Deákom má dlhodobé plány. Momentálne ho totiž čaká súboj s Muradom Kalamovom, ktorý ťahá šnúru troch výhier.

„Situácia sa má tak, že pokiaľ mám zmluvu s ACA, tak zápasiť MMA môžem iba tam,“ prezradil Deák pre portál kaocko.cz. „V RFA by som sa mohol ukázať taktiež ale iba pri kickboxe, boxe, alebo napríklad Muay Thai. Každopádne kontrakt mám podpísaný a teraz už ide o to, v akom športe sa predstavím.“

Deákovi pritom do vypršania zmluvy s ACA zostávajú 2 zápasy, po ktorých chce v prestížnej lige aj naďalej zotrvať a dokonca tam zaútočiť na titul. Rusko Deákovi už dlhodobo imponuje a tak sa niet čomu čudovať, že práve tam vidí svoju budúcnosť.

Už Deákovo vyjadrenie naznačuje, že v RFA to na súboj v MMA veľmi nevidí a zdôrazniť treba ešte jednu skutočnosť. Tomáš mal minulý rok v ACA iba jediný súboj a v tomto roku ho čaká duel s Kalamovom koncom januára. Ak chce teda pomýšľať na MMA duel aj pod hlavičkou RFA, musí prísť k veľkej zhode okolností.

Po prvé oba zápasy v ACA musí Deák absolvovať maximálne do konca marca, aby mal čas na regeneráciu a prípravu na MMA súboj v RFA. Po druhé, musí oba náročné súboje prehrať, aby mu ACA nepredĺžilo kontrakt.

Absolvovať za tak krátky čas 2 veľmi náročné súboje v ACA, kde ide o všetko, a potom hňeď tretí zápas MMA pod hlavičkou RFA by bol priveľký risk nie len po športovej, ale aj zdravotnej stránke.

Rovnako problematické môže byť aj hľadanie súpera. Ak organizácia stále nevie, či sa Deák predstaví v MMA, môže tento problém tlačiť pred sebou, vyčkávať, ale riskovať fiasko. Alebo sa naopak môže už teraz sústrediť na hľadanie súpera pre postoj, bez ohľadu na situáciu v ACA.

Ak pridáme do hry fakt, že Deák za posledných 6 rokov nemal ani raz 2 MMA zápasy v priebehu 3 mesiacov, s najväčšou pravdepodobnosťou sa diváci podujatia RFA môžu tešiť na jeho vystúpenie v thajskom boxe.

Newsletter SvetMMA: Týždeň V klietke - prihláste sa na odber na e-mail na tomto odkaze >>>

Vladimír Bilohuščin
Vladimír Bilohuščin je zakladateľ webu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA, kde pôsobil viac ako 5 rokov na poste šéfredaktora. V marci 2021 prešiel spolu s celou redakciu do Sportnetu, kde sa venuje MMA a ďalším bojovým umeniam. Vo voľnom čase rád hráva volejbal.

Súvisiace články