Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Berdych potrebuje viac času na zotavenie. V Madride sa nepredstaví

Tomáš Berdych. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. máj 2019 o 10:26

Český tenista nevyužije voľnú kartu.

MADRID. Český tenista Tomáš Berdych sa nakoniec nepredstaví na antukovom turnaji ATP Masters 1000 v Madride (6. - 14. mája). Tridsaťtriročný Berdych dostal síce od organizátorov podujatia voľnú kartu, svoju účasť však musel zrušiť pre obnovené problémy s chrbtom.

"Bohužiaľ musím turnaj v Madride vynechať. Moje telo potrebuje viac času na zotavenie a prípravu, aby som sa dostal na požadovanú úroveň, ktorá by mi umožnila súperiť s tými najlepšími," uviedol Berdych v príspevku na sociálnej sieti Twitter a dodal: "Chcem poďakovať organizátorom v Madride za voľnú kartu, ale využije ju niekto iný."

Finalista WImbeldonu 2010 Berdych sa v úvode aktuálnej sezóny vrátil po polročnej pauze do súťažného diania. Prestávku spôsobili zdravotné problémy s chrbtom.

Po návrate v januári sa bývalý 4. hráč renkingu ATP dostal do osemfinále Australian Open, pred úvodným grandslamovým podujatím sezóny stihol absolvovať neúspešné finále na turnaji v katarskej Dauhe.

Naposledy sa dvojnásobný víťaz Davisovho pohára predstavil divákom v úvode marca na prestížnom podniku v Indian Wells, kde však skončil už v 1. kole na rakete Španiela Feliciana Lópeza. Nasledujúce podujatie v Miami sa rozhodol vynechať.

Informácie priniesol portál idnes.cz.

Súvisiace články