Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Titul Ťagajovej, Suchánková na 48. mieste

SITA|Publikované 26. feb 2008 o 11:57

MALLES 26. februára (SITA) - Na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v behu na lyžiach v talianskom stredisku Malles vo Val Venosta neďaleko Bolzana si titul v behu na 10 km klasickou ...

MALLES 26. februára (SITA) - Na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v behu na lyžiach v talianskom stredisku Malles vo Val Venosta neďaleko Bolzana si titul v behu na 10 km klasickou technikou s intervalovým štartom medzi ženami do 23 rokov vybojovala Ruska Oľga Ťagajová. Dva päťkilometrové okruhy s celkovým prevýšením 161 m zvládla za 29:41,6 min. Dvadsaťdvaročná študentka, rodáčka z Moskvy, ktorá už má vo svojej zbierke juniorské striebro z MS spred troch rokov a už bodovala aj pri svojom jedinom štarte vo Svetovom pohári, o 11,9 s predstihla Aurore Cuinetovú z Francúzska, bronz si vybojovala Fínka Silja Tarvonenová. V 52-člennom štartovom poli boli aj dve Slovenky. Barbora Suchánková zaostala za novou majsterkou sveta o 5:45,7 min a obsadila 48. priečku, Katarína Garajová po odbehnutí prvého okruhu preteky vzdala.

Výsledky - 10 km klasickou technikou s intervalovým štartom - ženy do 23 rokov:

1. Oľga Ťagajová (Rus.) 29:41,6 min, 2. Aurore Cuinetová (Fr.) +11,9 s, 3. Silja Tarvonenová (Fín.) 37,3, ... 48. Barbora Sucháková +5:45,7 min, ... Katarína Garajová (obe SR) - preteky nedokončila