Banská Bystrica opäť vedie ligu, Zvolen rozstrieľal Nové Zámky

Brúnó Kreisz (vľavo) a Jordon Southorn v súboji počas zápasu 47. kola Tipsport Ligy 2019/2020 HC 05 iClinic Banská Bystrica - MAC Újbuda. (Autor: Ján Krošlák - TASR)
SITA|2. feb 2020 o 20:37

Dvoma gólmi sa v drese Nitry predviedol Kollár ml.

BRATISLAVA. Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 47. kola základnej časti slovenskej Tipsport ligy 2019/2020 na ľade HC 07 WPC Koliba Detva vysoko 5:0.

Na triumfe Nitry mal bodovo najvýraznejší rukopis 20-ročný útočník Andrej Kollár ml., autor dvoch gólov a jednej asistencie.

Nitra ukončila minisériu dvoch prehier, Detva tú svoju natiahla už na tri stretnutia a aktuálne sa nachádza na 12. mieste v tabuľke.

Majster z Banskej Bystrice doma vyhral nad tímom MAC Budapešť 4:2 a pred reprezentačnou prestávkou sa s 91 bodmi opäť prepracoval na líderskú pozíciu v tabuľke.

Maďarský zástupca kládol odpor približne do polovice stretnutia, no následne sa prejavila väčšia kvalita kádra domácich, ktorých triumf nakoniec spečatil gólom v 60. minúte Gilbert Gabor.

Tipsport liga 2019/2020: Momenty zo zápasu Banská Bystrica - Budapešť: fotogaléria

2.2.2020

Nedarilo sa ani ďalšiemu maďarskému mužstvu. Miškovec si z Popradu odviedol prehru 1:5.

Popradčania sú naďalej štvrtí v tabuľke, avšak do konca základnej časti budú ešte musieť tuho odolávať náporu piateho Zvolena, ktorý v nedeľu rozstrieľal Nové Zámky 6:0, ako aj šiesteho Trenčína, ktorý dvomi gólmi Borisa Sádeckého zdolal posledný Liptovský Mikuláš 2:0.

Tipsport liga 2019/2020 - 47. kolo:

HC 07 WPC Koliba Detva - HK Nitra 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Góly: 10. Scheidl (Blackwater, Morrison), 24. Šiška (Buček), 25. Lušňák (Kollár), 49. Kollár (M. Versteeg, Šiška), 58. Kollár (Morrison, Mezei)

Rozhodovali: Korba, Novák - Jobbágy, Valo, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Divákov: 254

Detva: Petrík - Golian, Chovan, Andersons, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Lalík, Gachulinec - Žilka, Klíma, Zuzin - Král, Podešva, Ščurko - Török, Valent, Gašpar - Čacho, V. Fekiač, Čenka

Nitra: Šimboch - Kubka, Mezei, Korím, Morrison, M. Versteeg, A. Sloboda, Hvizdoš, S. Rácz - Hrušík, Šiška, Buček - Scheidl, Yellow Horn, Blackwater - Kollár, Lušňák, Koyš - Tábi, Minárik, Csányi

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MAC Újbuda 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly: 28. Bartánus (Ihnačák, Cardwell), 33. Lamper (Bubela, Ďatelinka), 34. Kabáč (Hohmann), 60. Gabor - 33. Pitt (Brance Orbán, Bodó), 56. Strech (McNally, Maculay). Rozhodovali: Lokšík, Müllner - Durmis, Gegáň, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2407 divákov

Banská Bystrica: Beskorowany - Cardwell, Ďatelinka, V. Mihálik, Southorn, J. Brejčák, Nemčík, Žiak - Lamper, Bubela, Jääskeläinen - Hohmann, Ihnačák, Hickmott - Bartánus, Mlynarovič, Šoltés - Kabáč, Gabor, Kriška

MAC: Bernard - Macaulay, Garát, Pozsgai, McNally, Blake Orbán, Carlisle, Fejes - Sofrón, Strech, T. Klempa - Bodó, Pitt, Brance Orbán - Terbócs, B. Majoross, Kreisz - Szigeti

Hlasy po zápase

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Od začiatku sme chceli hrať poctivý, kvalitný hokej vediac, že Budapešť hrala tretí zápas za posledných päť dní a má kompletné iba tri päťky. V prvej tretine sa nám to však veľmi nedarilo. Nehrali sme u nich, teda v útočnom pásme, nehrali sme ani dôrazne.

Až v druhej tretine sme to zlomili, hlavne zásluhou našej štvrtej lajny 'Kabi', 'Gabi' a Kriška. Veľmi sa osvedčili. Naštartovali nás, takže aj ich zásluhou už stredné dejstvo vyzeralo podľa našich predstáv.

V tretej tretine sme tri či štyrikrát nevyhodili puk z vlastného pásma a v jednom prípade to hostia využili. Zápas teda súper zdramatizoval, čomu sme neboli radi. Budapešť má však veľmi dobré otáčanie hry do útoku, často sa dostáva do únikov a prečíslení. Túto silnú stránku súpera sme však eliminovali a aj vďaka tomu sme tiež vyhrali."

Gergely Majoross, tréner Budapešti: "Hrali sme dobre proti kvalitnému banskobystrickému tímu. Dlho sme držali krok s domácimi, no položili nás dva rýchle góly, ktoré sme inkasovali v druhej tretine za stavu 1:1. Potom sme sa ešte vrátili do zápasu, znížili sme, no chýbal nám tretí gól, ktorý sa nám nepodarilo v závere streliť. Bohužiaľ, chýbali nám aj sily, celý zápas sme hrali iba s desiatimi útočníkmi. Vydali sme dnes zo seba všetko, ale nestačilo nám to na bodový zisk."

HK Poprad - DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Góly: 5. Vandas (Dalhuisen, Lapšanský), 14. Matúš Paločko (Kozák, Bjalončík), 54. Handlovský (Dalhuisen), 56. Ulrych (Svitana, Takáč), 59. Handlovský (Dalhuisen, Lapšanský) - 23. Valchař (Szirányi, Láda)

Rozhodovali: Valach, Juhász (Maď.) - Beniač, Soltész (Maď.), vylúčení: 3:7, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0

Divákov: 2028

Poprad: Vošvrda - Erving, Ulrych, Larkin, Dalhuisen, Fabian, Kozák, Česánek - Svitana, Zagrapan, Takáč - Vandas, Handlovský, Lapšanský - Mercier, Bjalončík, Matúš Paločko - Kundrik, Matej Paločko, Králik

Miškovec: Adorján - Ross, D. Kiss, Láda, Vandane, Szirányi, Göz - Rodman, Galanisz, Magosi - Beauvillier, Valchař, Beach - P. Kiss, Harrison, Ritó - Farkas

Peter Mikula, tréner Popradu: "V priebehu týždňa sme prišli o dvoch centrov, museli sme riešiť zmeny v zostave, narušilo nám to pohodu. V prvej tretine boli hostia zakríknutí, v druhej to rozbalili, dali gól, dostali sme sa do stresu. V tretej tretine sme sa vrátili k svojej hre. Počas reprezentačnej prestávky dáme krátky prípravný cyklus."

Glen Hanlon, tréner DVTK: "Gratulujem Popradu k víťazstvu, v prvej tretine hrali veľmi dobre. V druhej tretine sme hrali my dobre, mali sme dve presilovky na záver, mali sme ich využiť. V tretej tretine sme hrali zle. Poprad si zaslúžil vyhrať."

HKM Zvolen - HC Mikron Nové Zámky 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Góly: 8. Parks (Corrin, Trotter), 35. Thompson (Mráz), 40. McPherson (Corrin, Trotter), 45. Halama (Mikúš, Švarný), 54. Mráz Marcinek, Kolenič), 59. Betker (Corrin, Thompson)

Rozhodovali: Štefik, Rencz (Maď.) - Kis-Király (Maď.), Rojík, vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Divákov: 1530

HKM Zvolen: Hollý - Kubát, Betker, S. Tomko, Corrin, Švarný, Meliško - Mikúš, Trotter, Halama - Parks, McPherson, Štrauch, Kelemen, Mráz, Thompson - Špirko, Tibenský, Marcinek - Kolenič

Nové Zámky: Nechvatal - Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš - Bajtek, Šille, Stupka - Obdržálek, Fábry, Jurík - Števuliak, Hruška, Rogoň - Mikula, Holovič, Ondrušek

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Musím povedať, že v prvej tretine sme sa celkom trápili. Chceli sme vytvoriť ešte väčší tlak napádaním, čo sa nám nedarilo. Nové Zámky tam mali pár dobrých šancí, ale Juraj Hollý nás držal v zápase. Keby súper za stavu 1:0 vyrovnal, alebo dal ďalší gól, tak by to bolo ešte horšie.

V tretej tretine sme konečne začali znovu hrať hokej, ktorý chceme hrať, teda napádať a všetko dávať do bránky, tým pádom padali aj góly. Dávali sme to do bránky, išli za dorážkami, tomu musia chalani veriť, aby sme v tom pokračovali. Som veľmi rád, že sme zvládli tento zápas a musím poďakovať všetkým chalanom za predvedený výkon."

Ladislav Branikovič, tréner Nových Zámkov: "Zvolen nám aktívnym pohybom, napádaním a presingom neumožnil hrať hru, na ktorú sme sa pripravovali a ktorú sme chceli dnes hrať. Napriek tomu si myslím, že výsledok je pre nás krutý. Bohužiaľ, je taký, aký je."

HK Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 58. Sádecký (T. Bokroš), 60. Sádecký (Bartovič)

Rozhodovali: Orolin, Goga - Šoltés, Kacej, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Divákov: 2114

Trenčín: Valent - Brodeur, McCormack, Kajínek, Štach, Sládok, Bokroš, Stacha - Bezúch, Mikyska, Alderson - Hecl, Sádecký, Valach - Nemček, Švec, Bartovič - Rajnoha, Ferényi, Ďurina - Luhový

Liptovský Mikuláš: Zalivin - J.Nemec, Kurali, Petran, Michalčin, Kramár, Michalík - M.Surový, Oško, Rud.Huna - Rich.Huna, Rob.Huna, Vybiral - Haluška, Uhrík, Nechaj

Domov»Hokej»Slovensko»Banská Bystrica opäť vedie ligu, Zvolen rozstrieľal Nové Zámky