Skvelý Réway rozhodol o výhre Košíc, Poprad strelil až jedenásť gólov

Martin Réway v drese HC Košice. (Autor: TASR)
TASR, Sportnet|7. feb 2021 o 20:05

Réway sa blysol dvoma gólmi.

AKTUALIZOVANÉ O 21:00

BRATISLAVA. Na čele tabuľky neprišlo po 38. kole Tipos extraligy k žiadnym zmenám. Prvý je aj naďalej Poprad, ktorý zvíťazil v Liptovskom Mikuláši vysoko 11:1.

Druhý je Zvolen, ktorý uspel v Miškovci, z Maďarska si odviezol triumf 5:1.

Štvrté Michalovce sa nadreli na víťazstvo nad Trenčínom, v súboji dvoch Dukiel zvíťazili 2:1 po predĺžení.

Banskobystričania sa Nitrou stretli v utorok, zvíťazili 6:1, tentokrát bolo ich víťazstvo ešte jasnejšie.

Nitranom dali sedem gólov a ani raz neinkasovali. Hráči Banskej Bystrice bodovali s týmto súperom už po tridsiaty raz v sérii.

Detva doma privítala Košice, ktorým podľahla 2:3. V drese hostí sa dvoma gólmi blysol Martin Réway, ktorý zvyšoval na 2:0 a 3:0.

Jeho druhý zásah bol nakoniec víťazným, keďže Detva ešte dvoma gólmi dokázala znížiť. Vyrovnávajúci zásah však už nedosiahla.

Réway má v tejto sezóne v drese Košíc na konte štrnásť bodov za štyri góly a desať asistencií.

Tabuľku Tipos extraligy nájdete na konci článku.

Tipos extraliga - 38. kolo:

Liptovský Mikuláš - Poprad 1:11 (0:5, 1:0, 0:6)

Góly: 34. McShane (Tullio, Jesus) - 4. Seigo (P. Svitana, Skokan), 6. Mešár (Preisinger), 7. Bjalončík (Livingston), 12. M. Haščák (Skokan), 12. Bjalončík (Livingston, Vandas), 42. Vandas (Livingston, Drgoň), 49. Livingston (Svitana), 50. Handlovský (Zagrapan, Matúš Paločko), 51. Valigura (Preisinger, Mešár), 56. Vandas (Dalhuisen, Seigo), 60. Livingston (Skokan, Svitana)

Rozhodovali: Korba, Výleta - Janiga, Bogdáň, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, bez divákov

Liptovský Mikuláš: Kaarlehto (7. Kozel) - Nemec, Mezovský, Petran, Valtola, Jesus, Robertson, Pavúk, Droppa - Rud. Huna, Lištiak, Štrauch - Michalík, Oško, Hamráček - Portokalis, McShane, Tullio - Vybíral, Uhrík, Kalousek

Poprad: Hamerlík - Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Seigo, Demo, D. Brejčák, Marek Hudec, Valigura - M. Haščák, Skokan, P. Svitana - Livingston, Bjalončík, Vandas - Handlovský, Zagrapan, Matúš Paločko - Matej Paločko, Preisinger, Mešár

Detva - Košice 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Góly: 41. Ščurko (Fekiač), 56. Bača - 5. Poirier (Pavlin, Belluš), 23. Réway, 28. Réway (Chovan, Růžička)

Rozhodovali: Štefik, Novák - Frimmel, Vyšný, vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Belluš 5+DKZ za faul kolenom a Růžička (obaja Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Detva: Petrík - Rymsha, King, Jendroľ, Gachulinec, Bača, F. Fekiač, Lalík, Turan - Charbonneau, Downing, Cox - Ľupták, Valent, Čacho - Halama, V. Fekiač, Ščurko - Žilka, Klíma, Magdolen

Košice: Vay - Pavlin, Deyl, Michalčin, Růžička, Slovák, Cibák, Nemčík - Klhůfek, Chovan, Reway - Belluš, Poirier, Milý - Jokeľ, Eliaš, Jenyš - Frič, Havrila, Krasničan - Vaculik

Banská Bystrica - Nitra 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

Góly: 16. Faško-Rudáš (Ihnačák, J. Sukeľ), 34. J. Sukeľ (Žiak, Ihnačák), 38. Bdžoch (D'Aoust, Žiak), 48. Marek Sloboda (D 'Aoust), 53. Tamáši (Bdžoch, Ganz), 59. Kabáč (Výhonský, Ganz), 60. Mlynarovič (Breton)

Rozhodovali: Kalina, Baluška - Šoltés, Crman, vylúčení na 2 min: 5:6, navyše Hrnka (Nitra) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Banská Bystrica: Belányi - Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz - Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ - D'Aoust, Mlynarovič, Marek Sloboda - Lamper, Dvorský, Vašaš - Kabáč, Tamáši, Výhonský

Nitra: Cowley - Pupák, Hřebíček, Vitaloš, Mezei, Š. Nemec, Švarný, Bodák, Ege - Múčka, J. Šiška, Minárik - Finlay, Marek Slovák, Tvrdoň - Hrnka, A. Kollár, Žitný - O. Molnár, Dauda, Fominych

Hlasy po zápase

Tuukka Poikonen, tréner Banskej Bystrice: "Štyridsať minút to bol viac než vyrovnaný zápas. Boli sme trošku lepší pred bránkou a náš gólman Belányi chytal veľmi dobre. Až potom nám začali padať góly. Preto sa zrodila takáto vysoká výhra.

Teší ma, no o tridsaťzápasovej sérii som nevedel. Zdá sa, že tento súper nám sedí, ale musíme sa už pozerať dopredu. Počas prestávky chceme zapracovať viac na našom systéme a vylepšiť určité veci."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Mali sme veľké odhodlanie už od rána. Začiatok zápasu bol veľmi dobrý, no potom súperovi priamo prihráme na gól a ďalších päť mu umožníme dať z dorážok. Bolo to zlé. Mužstvo sa rúti dole, nemá formu počnúc brankárom až po posledného hráča v útoku.

Nejdú nám nohy, môžeme vymýšľať systém, aký chceme. Hokej je z veľkej časti o srdci a bojovnosti, týmito vlastnosťami môžeme preklenúť technické veci, ktoré nám nejdú. To musia zo seba tiež hráči dostať."

Michalovce - Trenčín 2:1 sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 18. Suja (McCormack), rozhodujúci nájazd Korhonen - 52. Lemcke (Ackered, Berisha)

Rozhodovali: Snášel, Müllner - Stanzel, Junek, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Michalovce: Tomek - Mudrák, Mihálik, McCormack, Kolusz, Louis, Ťavoda, Stripai - Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti - Mašlonka, Suja, Šoltés - Regenda, Hickmott, Bartánus - Török, Galamboš, Chalupa - Ragan

Trenčín: Karjalainen - Lemcke, Ackerede, E. Švec, Starosta, Rajnoha, Urban - Okuliar, Paukovček, Hecl - Kettunen, Rehuš, Berisha - Kukuča, Reddick, Valach - Krajč, J. Švec, Sojčík - Chromiak, Párička

Juraj Faith, asistent trénera Michaloviec: "Videli sme zaujímavé stretnutie. Hrali sme proti kvalitnému súperovi, ktorý nás preveril. V druhej tretine hral Trenčín naozaj kvalitný hokej, my sme vtedy boli skôr pasívni. Aj s dávkou šťastia a vďaka zákrokom brankára sme to zvládli. Sme spokojní s dvomi bodmi, pretože to bol ťažký zápas, ktorý nás stál veľa síl."

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "Po ceste do Michaloviec sme mali pomalší rozbeh. Prvá tretina nebola úplne ideálna, aj keď nebola vyslovene zlá. Od druhej tretiny sme boli aktívnejší tím, šancu strhnúť víťazstvo na svoju stranu sme mali aj v predĺžení.

Dá sa povedať, že sme dnes dali dva góly, jeden, žiaľ, do nesprávnej bránky. Do tej správnej nám to nepadalo tak, ako by sme si predstavovali. Proti kvalitnému tímu, akým sú Michalovce, sa počíta každý bod, ale pre nás by dnes boli málo aj dva body."

Nové Zámky - Slovan Bratislava 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 54. Zigo (Urbánek, Harris), 59. Harris (Urbánek)

Rozhodovali: D. Konc st., Šefčík - J. Konc ml., Konc D. ml., vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Harris 10 min za nešporotvé správanie a Rapáč (obaja Slovan) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Nové Zámky: Kiviaho - Fereta, Västilä, Clarke, Roman, Hain, Holenda, Šeliga, Tóth - Števuliak, Seppänen, Majdan - Obdržálek, Doggett, Okoličány - Jurík, Ondrušek, Bajtek - Zahradník, Andrisík, Rogoň

Slovan: Parks - Brodzinski, Sersen, Štajnoch, Bačik, Ališauskas, Maier, Valach, Beňo - O'Donnell, Kytnár, Šišovský - Urbánek, Harris, Zigo - Rapáč, Bortňák, Ranford - Kundrik, Jendek, Uram

Miškovec - Zvolen 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)

Góly: 60. Rokaly (Vas, Wehrs) - 23. Stupka (Viedenský), 28. Marcinek (Tibenský, Kubka), 31. R. Bondra (Melancon, Nuutinen), 57. Nuutinen (Viedenský, McPherson), 57. Stupka (Kolenič, Nuutinen)

Rozhodovali: Lokšík, Adamec - Gegáň, Ordzovenský, vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Miškovec: Adorján - Bukor, Wehrs, D. Kiss, Szirányi, Láda, Vojtkó, Göz - Anderson, Vas, Walker - Osterberg, Rundqvist, Rokaly - Magosi, Galanisz, Csányi - Lövei, Miskolczi, Ritó - Révész

Zvolen: Rahm - Kotvan, Betker, Melancon, Meliško, Kubka, Hraško, Hatala, Gubančok - Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra - Nuutinen, Viedenský, McPherson - Kolenič, Zuzin, Stupka - Chlepčok, Tibenský, Marcinek

12. L. Mikuláš 38 6 0 3 29 87:183 18

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Skvelý Réway rozhodol o výhre Košíc, Poprad strelil až jedenásť gólov