Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Tenisti sa nečakane trápili so Švédskom, víťazstvo 3:2 zariadil Lacko

Lukáš Lacko (Autor: TASR)
Tomáš Prokop, SITA|15. sep 2013 o 15:06

Švédom vykresal nádej tenista, ktorý hráva pred dvoma, troma divákmi. Slováci sa udržali v druhej skupine Davisovho pohára.

BRATISLAVA. Veta Miloša Mečířa, že zápasy v Davisovom pohári nezohľadňujú vždy rebríček, sa zdala pred duelom proti Švédom ako klišé. Skúsený kapitán však dobre vedel, o čom hovorí.

Zranené zápästie našej jednotky Martina Kližana sa ukázalo ako vážnejší problém, ako naznačili úvodné piatkové dvojhry. Slováci ich bez problémov zvládli a viedli jasne 2:0.

V sobotu však Švédi zvýšili nádej, keď dvojica Brunström, Lindstedt potvrdila rolu favorita, keď zdolala v troch setoch Lukáša Lacka s Filipom Poláškom.

„Klobúk dolu pred Švédmi, hrali perfektne a zaslúžene vyhrali. Ukázali, že sú svetoví hráči,“ uznanlivo zhodnotil Mečíř.

"Pred zápasom som veril, že vo dvojhrách by sme mohli získať tri body a moje želanie sa splnilo. Švédi boli nepríjemní, no Lukáš Lacko našťastie zvládol záverečný zápas s Arvidsssonom, ktorý je predsa len slabším hráčom ako švédska jednotka. V dôležitých momentoch si zachoval chladnú hlavu a kontroloval vývoj zápasu," dodal Mečíř.

Martin tlak nezvládol

O víťazovi tak rozhodla nedeľa, v ktorej musel slovenský kapitán opäť postaviť Andreja Martina. Mladý Slovák vstúpil do stretnutia odhodlane, trpezlivou hrou získal prvý set v tajbrejku.

V nasledujúcom priebehu však nepotvrdil, že pred Švédom je v rebríčku o 364 miest.

Eriksson bol aktívnejší, nebál sa riskovať. Naopak dvadsaťtriročný Bratislavčan hral zle takticky, nedokázal eliminovať Erikssonov forhend a prehral ďalšie tri sety 2:6, 5:7 a 4:6.

Pre švédskeho tenistu to bola najväčšia výhra v kariére. „Nad podobne postaveným hráčom som ešte nevyhral. Hlavne pred podobným publikum, keďže som zvyknutý hrávať pred dvoma, troma divákmi.“

Martin hovoril, že chcel veľmi vyhrať, ale Švédova hra mu vôbec nevyhovovala. „Zbytočne som mu údery sekal, čo mu presne vyhovovalo. Okrem toho lepšie servoval, ťažko som sa dostával do hry. Podľa toho, čo ukázal, je lepší hráč, ako ukazuje rebríčkové postavenie.“

Bezchybný Lacko

Našťastie mali Slováci na rozhodujúcu dvojhru veľmi dobre pripraveného Lukáša Lacka. Ten ukázal, že medzi ním a švédskymi hráčmi je pre dvojhru veľký rozdiel. V zápase proti Isakovi Arvidssonovi od začiatku diktoval tempo a bol jasne lepším hráčom.

Slovák hral pozorne, nekazil a držalo ho podanie, ktoré mal stabilné počas celého víkendu.

„Nebol to ľahký zápas po psychickej stránke. Teší ma, že mi šiel servis. Boli tam však rezervy na returne,“ hodnotil Lacko, ktorý si myslí, že slovenskí tenisti môžu bojovať o svetovú skupinu. „Určite máme šancu v najsilnejšom zložení. Verím, že budeme mať šťastie aj na žreb a hlavne budeme hrať doma.“

"Počítal som s troma bodmi z dvojhry, preto ma chalani potešili. Andrej potrebuje hrať viac ťažkých zápasov, Eriksson hral proti nemu veľmi dobre. Lukáš v dôležitých momentoch zachoval chladnú hlavu a kontroloval vývoj zápasu," hovoril kapitán Miloš Mečíř.

Rozhodujúci bod získal za sto minút po výsledku 6:2, 6:3 a 6:3. Znamená to, že naši tenisti sa udržali v druhej svetovej skupine Davisovho pohára.

SLOVENSKO - ŠVÉDSKO 3:2

nedeľa:

Lukáš Lacko - Isak Arvidsson 6:2, 6:3, 6:3

Andrej Martin - Markus Eriksson 7:6 (3), 2:6, 5:7, 4:6

piatok:

Andrej Martin - Isak Arvidsson 6:2, 6:3, 6:4

Lukáš Lacko - Markus Eriksson 6:2, 6:3, 6:4

sobota:

Lukáš Lacko, Filip Polášek - Robert Lindstedt, Johan Brunström

4:6, 5:7, 4:6

Stretnutia v regionálnych zónach Davisovho pohára:

Euroafrická zóna:

I. skupina:

1. kolo play-off o zotrvanie:

Slovensko - Švédsko 3:2

Slovinsko - JAR 4:1

II. skupina:

finálové 3. kolo:

Lotyšsko - Fínsko 3:2

Moldavsko - Portugalsko 2:3

Ázijsko-oceánska zóna:

I. skupina:

rozhodujúce 2. kolo play-off o zotrvanie:

Taiwan - Indonézia 5:0

II. skupina:

finálové 3. kolo:

Filipíny - Nový Zéland 2:2 po nedeľňajšej III. dvojhre

Americká zóna:

I. skupina:

rozhodujúce 2. kolo play-off o zotrvanie:

Dominikánska republika - Čile 4:1

II. skupina:

finálové 3. kolo:

Salvádor - Venezuela 1:2 po sobotňajšej štvorhre0

Súvisiace články