Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Tenista z piatej stovky nesúhlasí s Thiemom. Je to boj o prežitie, vraví

Rakúsky tenista Dominic Thiem. (Autor: TASR/AP)
SITA|28. apr 2020 o 18:31

Nestalo sa často, aby si mohol odložiť peniaze.

BRATISLAVA. Má 25 rokov, v rebríčku ATP mu patrí 404. priečka a v súčasnom stave nulového diania na súťažných kurtoch bojuje o prežitie.

Belgičan Michael Geerts si na rozdiel od Rakúšana Dominica Thiema nemyslí, že hráči z nižších poschodí rebríčka ATP si nezaslúžia finančnú pomoc od svojej zastrešujúcej organizácie tak, ako to navrhuje svetová jednotka Novak Djokovič v spolupráci s ďalšími esami svetového tenisu Rafaelom Nadalom a Rogerom Federerom.

Herne sa mu darilo, ale nezarobil veľa

"Čím dlhšie potrvá táto koronakríza, tým viac hráčov sa ocitne v problémoch a viacerí budú musieť prestať hrať tenis. Ja som bol navyše predtým zranený, čiže som mal veľa nákladov a žiadny príjem.

Do toho prišla stopka sezóny a mám veľké finančné problémy. Veľmi by ma teda potešili peniaze na účte od ATP," uviedol Michael Geerts, cituje ho portál belgickej televízie Sporza.

Geerts vlani pred zranením odohral 70 zápasov, až 45 bolo víťazných a v decembri sa dostal dosiaľ najvyššie v kariére - na 347. miesto. Vzhľadom na účasť na nižšie dotovaných turnajoch ITF a challengerovej série ATP však veľa nezarobil.

"Po hernej stránke môj najlepší rok, ale finančne to bolo len ďalšie sklamanie. Nestalo sa často, že som si mohol niečo odložiť zo zarobených peňazí. Teraz je to však už len boj o prežitie," zdôraznil rodák z Antverp.

Geerts: Hráči si zaslúžia pomoc

Geerts apeluje na Medzinárodnú tenisovú federáciu aj Asociáciu tenisových profesionálov, aby lepšie dotovala menšie turnaje.

"V posledných rokoch sa to o čosi zlepšilo, ale nestačí to. Ak som nútený cestovať na ďaleké turnaje do Ameriky alebo Ázie, a tam prehrám v 1. kole, moje finančné straty sú obrovské," poznamenal 404. hráč rebríčka ATP.

A ako sa Geerts díva na názor svetovej trojky Thiema, ktorý nepodporuje myšlienku finančných dotácií pre hráčov zo svetového tenisového suterénu?

"Je to veľmi nebezpečné vyhlásenie. Poznám hráčov medzi 500. a 700. miestom v rebríčku a sú rovnako oddaní svojmu športu ako tí najlepší na sveta. Rozhodne si zaslúžia pomoc," dodal Geerts.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články