Ruský tenista Daniil Medvedev na Turnaji majstrov 2023.
Ruský tenista Daniil Medvedev na Turnaji majstrov 2023. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. nov 2023 o 16:30 (aktualizované 16. nov 2023 o 07:25)

Turnaj majstrov 2023

Červená skupina:

Daniil Medvedev (Rus.-3) - Alexander Zverev (Nem.-7) 7:6 (7), 6:4

Carlos Alcaraz (Šp.-2) - Andrej Rubľov (Rus.-5) 7:5, 6:2

TURÍN. Ruský tenista Daniil Medvedev si zaistil postup do semifinále na Turnaji majstrov v Turíne.

Vo svojom druhom vystúpení na podujatí zvíťazil v Červenej skupine nad Alexandrom Zverevom 7:6 (7), 6:4.

Nemca čaká v piatok súboj s Andrejom Rubľovom, Medvedev nastúpi proti Carlosovi Alcarazovi.

Zverev nezačal súboj ideálne, hneď v prvom geme stratil podanie. Dokázal však prelomiť súpera na 3:3 a prvý set sa rozhodoval v tajbrejku.

V ňom viedol nemecký tenista už 4:1, no Medvedev sa nevzdal, odvrátil dva setbaly a premenil hneď svoj prvý na 9:7.

Aj druhý set priniesol vyrovnaný súboj. Obaja hráči výborne podávali a až v deviatej hre sa dostal k prvému brejkbalu v sete Zverev. Nevyužil ho, Medvedev v ďalšom geme hneď svoj prvý áno a premenil tak aj svoj úvodný mečbal.

Ruský tenista Daniil Medvedev.
Ruský tenista Daniil Medvedev. (Autor: TASR/AP)

"Bol to psychicky veľmi náročný zápas. Začal som veľmi dobre. On ako keby ešte nebol na kurte, ale v jednom momente zrýchlil svoju hru a v tomto momente som z nejakého dôvodu začal hrať na krátky čas trochu horšie.

Som rád, že sa mi podarilo zlepšiť na konci prvého setu. Koncovky oboch setov boli veľmi tesné.

V tajbrejku mal pri svojom podaní setbal. Som šťastný, že sa mi podarilo vyhrať," povedal Medvedev podľa DPA.

Uspel aj Španiel Carlos Alcaraz, ktorý zdolal Rusa Andreja Rubľova 7:5, 6:2.

Duel bol súbojom hráčov, ktorí vo svojom úvodnom vystúpení na podujatí neuspeli. Prvý set priniesol vyrovnaný priebeh. Ako jediný prelomil súperovo podanie Alcaraz až v jedenástom geme a set získal vo svoj prospech.

Druhý set už Španiel ovládol, keď Rus neudržal podanie už v prvej hre a potom aj v siedmej. Po spomenutom zaváhaní v úvodnom geme neudržal Rus nervy na uzde a sám si spôsobil krvavé zranenie na nohe.

Alcaraz si v záverečnom zápase v skupine zmeria sily s Medvedevom.

"Daniil má za sebou výbornú sezónu. Ak ho chcem zdolať, musím odohrať perfektný zápas. Hrá sa tu tenis na najvyššej úrovni. Som rád, že sa mi podarilo otrepať sa z prehry a podať opäť dobrý výkon," povedal na kurte Alcaraz.