Problémy pred Wimbledonom, až tri hráčky museli zápas skrečovať

Tuniská tenistka Ons Jabeurová na turnaji WTA v Berlíne 2024.
Tuniská tenistka Ons Jabeurová na turnaji WTA v Berlíne 2024. (Autor: TASR/ dpa via AP)
TASR|22. jún 2024 o 15:25 (aktualizované 22. jún 2024 o 18:30)

Favoritkou na titul je Američanka Coco Gauffová.

BERLÍN. Ruská tenistka Anna Kalinská sa stala prvou finalistkou dvojhry na trávnatom turnaji v Berlíne. V semifinálovom súboji dvoch nenasadených hráčok zdolala Bielorusku Viktoriu Azarenkovú 6:1, 6:7 (3) a 6:1.

Jej súperkou v boji o titul bude lepšia z americkej dvojice Coco Gauffová - Jessica Pegulová, ktoré v sobotu zvládli svoje štvrťfinálové duely.

Gauffová vyhrala nad Tunisankou Ons Jabeurovou prvý set 7:6 (9), následne osmička "pavúka" zápas skrečovala pre nešpecifikovanú chorobu.

Zo štvrťfinálového súboja predčasne odstúpila aj Aryna Sabalenková.

Turnajová dvojka z Bieloruska prehrávala s Kalinskou v úvodnom sete 1:5, keď sa pre zranenie ramena rozhodla ďalej v zápase nepokračovať. Viditeľne ju trápili bolesti, nepomohlo jej ani lekárske ošetrenie.

Už v piatok skrečovala svoj štvrťfinálový duel zo zdravotných dôvodov Kazaška Jelena Rybakinová, čo znamenalo postup Bielorusky Viktorie Azarenkovej.