Víťazka Turnaja majsteriek nebude neporazená. Prehrala aj posledná nezdolaná

Iga Swiateková. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. nov 2021 o 23:20 (aktualizované 16. nov 2021 o 09:10)

Poľka Swiateková ukončila účinkovanie na podujatí víťazne.

Turnaj majsteriek 2021

Skupina Chichén Itzá:

Iga Swiateková (Poľ.-5) - Paula Badosová (Šp.-7) 7:5, 6:4

Maria Sakkariová (Gr.-4) - Aryna Sabalenková (Biel.-1) 7:6 (1), 6:7 (6), 6:3

GUADALAJARA. Poľská tenistka Iga Swiateková si na MS WTA Tour v mexickej Guadalajare pripísala na konto prvé víťazstvo.

Vo svojom záverečnom zápase v skupine Chichén Itzá zdolala ako nasadená päťka Španielku Paulu Badosovú 7:5 a 6:4.

Nič to však nezmenilo na fakte, že už po dvoch predchádzajúcich prehrách nemohla postúpiť do semifinále, resp. sedmička podujatia Badosová po dvoch výhrach už mala postup vo vrecku. Stala sa aj víťazkou skupiny.

Badosová: Je to splnený sen

Poľka v úvodnom sete stratila servis v treťom geme, no vzápätí oň tiež pripravila súperku. Badosová nevyužila v desiatom geme setbal na podaní Poľky. Swiateková prelomila Španielke podanie opäť v rozhodujúcej dvanástej hre a ukoristila prvý set.

Badosová brejkla Poľku v tretej hre druhého setu a vo štvrtej maratónskej vyše trinásťminútovej odvrátila sedem brejkbalov súperky a až 24 loptička rozhodla o jej vedení 3:1.

Poľka ale nerezignovala, ešte dvakrát prelomila súperke podanie a zápas doviedla do víťazného konca.

Badosová bola poslednou hráčkou na turnaji, ktorá ani raz neprehrala. Po tom, čo aj ona zaváhala je jasné, že aj víťazka Turnaja majsteriek bude mať na konte jednu prehru.

"Pre mňa je splnený sen byť tu. Takže si viete predstaviť, čo pre mňa znamená, že som sa dostala do semifinále. Pripravím sa na ďalší zápas najlepšie, ako viem. S Garbine som nikdy nehrala, ale dobre sa navzájom poznáme. Rozhodovať môžu maličkosti," uviedla Badosová.

Sakkariová: Ešte tu nekončím

Boj o druhé postupové miesto vyhrala grécka tenistka Maria Sakkariová. Tá zdolala nasadenú jednotku Bielorusku Arynu Sabalenkovú 7:6 (1), 6:7 (6), 6:3. V boji o postup do finále nastúpi proti Estónke Anett Kontaveitovej.

Sakkariová sa na postup nadrela, duel so Sobolenkovou trval 2:47 h. V treťom sete prehrávala 1:3, ale následne trikrát dokázala uspieť pri podaní súperky a doviedla zápas do víťazného konca. Sobolenkovú zrážal vlastný servis, v zápase urobila celkovo 19 dvojchýb.

"Myslím si, že to bol pre divákov vzrušujúci zápas. Raz som mala výhodu brejku ja, potom zasa súperka. Lepšie som využila šance, ktoré sa mi naskytli. V závere som bojovala zo všetkých síl a vďaka tomu, že som dala do hry srdiečko, sa mi podarilo otočiť priebeh.

Ešte tu nekončím, no už postup do semifinále je pre mňa veľký úspech a turnaj môžem hodnotiť ako vydarený," povedala Sakkariová.

Jej súperka bola v Mexiku nasadená jednotka, keďže Austrálčanka Ashleigh Bartyová sa rozhodla neobhajovať titul spred dvoch rokov. Vlani sa podujatie nekonalo pre pandémiu koronavírusu.

"Nevedela som sa dostať do tempa. Celý zápas som bojovala s vlastným podaním. Niekedy už to vyzeralo, že to pôjde, no potom som začala opäť kopiť chyby. Nedalo sa s tým nič robiť," pokrčila plecami Sobolenková.

Tabuľka

Súvisiace články