Kužmová nezvládla zápas s nižšie postavenou hráčkou. Slovenky prehrávajú

Viktória Kužmová.
Viktória Kužmová. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. nov 2022 o 12:40 (aktualizované 8. nov 2022 o 13:00)

Austrália sa na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej ujala vedenia 1:0.

/zloženie zápasov sa ešte môže meniť/

GLASGOW. Slovenské tenistky prehrávajú v úvodnom zápase finálového turnaja Pohára Billie-Jean Kingovej v Glasgowe s Austráliou 0:1.

O úvodný bod pre austrálske farby sa postarala Storm Sandersová, ktorá zdolala Viktóriu Kužmovú 6:4, 6:3.

Kužmová neuspela v dueli s nižšie postavenou hráčkou. Slovenke patrí v rebríčku WTA 146. miesto, Sandersová je na 237. priečke.

V druhom singli nastúpili v Emirates aréne proti sebe tímové jednotky Anna Karolína Schmiedlová a Ajla Tomljanovičová.

Kužmová priznala, že Austrálčanka zvíťazila zaslúžene. "Súperka hrala výborne, bez chýb. Mala skvelú taktiku, ktorá jej vychádzala počas celého zápasu. V dôležitých momentoch zahrala lepšie," uviedla slovenská dvojka pre RTVS.

V Glasgowe ide o tretí vzájomný duel medzi Slovenskom a Austráliou. V roku 2016 v Bratislave i v roku 1995 v Perthe zvíťazilo austrálske družstvo.

Oba tímy mali proti sebe nastúpiť aj v polovici apríla v Brisbane. Kvalifikačný súboj sa však napokon neuskutočnil.

Austrálčanky totiž po suspendácii Ruska a Bieloruska postúpili priamo do finálovej skupiny ako renkingovo najvyššie postavený tím spomedzi vlaňajších semifinalistov.

Slovensko prišlo o súpera v kvalifikácii a vďaka voľnému žrebu sa tiež dostalo do Glasgowa.

Priebeh zápasu Viktória Kužmová - Storm Sandersová

I. set:

V prvom sete si do stavu 3:3 obe hráčky držali podanie. V siedmom geme Kužmová vďaka kvalitným returnom čistou hrou prelomila Sandersovej servis.

Austrálska ľaváčka však bleskovo kontrovala rebrejkom a v koncovke setu slávila úspech.

Za stavu 5:4 premenila po nevynútenej chybe Slovenky druhý setbal.

II. set:

V druhom sete si Sandersová vďaka brejku v šiestom geme vybudovala náskok 5:2 a zápas už dotiahla do úspešného konca.

V deviatom geme využila v poradí druhý mečbal.

Domov»Tenis»Billie Jean King Cup»Kužmová nezvládla zápas s nižšie postavenou hráčkou. Slovenky prehrávajú