Pohár Billie Jean Kingovej 2023: Hrunčáková spečatila postup

Viktória Hrunčáková - Julia Rierová: ONLINE prenos z Pohára Billie Jean Kingovej 2023. (Autor: TASR)
Sportnet|11. nov 2023 o 14:00

Sledovali ste ONLINE prenos zo štvrtej dvojhry kvalifikačného stretnutia Pohára Billie Jean Kingovej: Slovensko - Argentína.

BRATISLAVA. Viktória Hrunčáková a Julia Rierová dnes hrali štvrtú dvojhru v stretnutí Slovensko - Argentína v rámci Pohára Billie Jean Kingovej.

Obe hráčky v piatok prekvapili a v pozícii tímových dvojok získali bod. Najmä výhra Rierovej nad Annou Karolínou Schmiedlovou mnohých zaskočila.

JOJ Šport
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Rierová dobre začala aj proti Hrunčákovej, viedla o set a brejk, no slovenská tenistka predviedla podobný obrat ako v zápase s Podoroskou.

Tenis ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Viktória Hrunčáková - Julia Rierová dnes (Pohár Billie Jean Kingovej 2023, 4. zápas, LIVE)

Rieraová
Viktória Hrunčáková začala zápas skvelým spôsobom, keď viedla 3:1, ale od tej chvíli akoby nastal nejaký nepochopiteľný zlom a zrazu prehrávala 3:6 a 0:2. Napriek tomu sa však postupne vrátila do hry o druhý set a Julia Rieraová nezvládla dramatickú hru pri podaní na udržanie, keď Hrunčáková využila druhý setbal a poslala zápas do tretieho setu. V ňom mala opäť skvelý úvod Hrunčáková, potom dominovala na podaní až do momentu, keď podávala na víťazstvo a vtedy si ho prehrala čistou hrou. Napriek tomu ihneď zapla a pri podaní Rieraovej už využila druhý mečbal. Slovenská ženská tenisová reprezentácia tak porazila súpera z Argentíny celkovým skóre 3:1 a zabezpečila si účasť vo svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej aj na budúci rok. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa znova nabudúce!
Koniec zápasu
6:4
importantJulia Rieraová však v ďalej výmene poslala bekhend za základnú čiaru a Viktória Hrunčáková po podobnom obrate ako včera víťazí v troch setoch 3:6, 6:4 a 6:4, čím zabezpečila víťazstvo Slovenska nad Argentínou 3:1 v baráži o udržanie vo svetovej skupine Pohára Biellie Jean Kingovej!
40-15
Rieraová sa vydala na sieť, kde mala ľahké forhendové zakončenie.
40-0
importantRieraová si neporadila s forhendovým returnom Hrunčákovej pod nohy, keď trafila do siete a sú tu tri mečbaly!
30-0
Rieraová vyskúšala dropshot, ktorý však bol nepresný.
15-0
Hrunčáková si vo výmene od základnej čiary počkala na dlhý forhend Rieraovej.
5:4
Koniec prestávky, podávať bude Julia Rieraová.
5:4
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:4
importantHrunčáková vo forhendovej prestrelke zlyhala a Rieraová sa udržala v zápase, keďže znižuje na 4:5 v rozhodujúcom sete!
0-40
importantHrunčáková spáchala piatu dvojchybu v kritickej chvíli a Rieraová má tri brejkbaly!
0-30
Bude to veľmi náročné pre Hrunčákovú, ktorá dlhú výmenu zakončila forhendom do siete.
0-15
Hrunčáková otvára podanie na víťazstvo len dlhým bekhendom.
5:3
Úspešný dropshot Rieraovej, ktorá znižuje na 3:5 v rozhodujúcom sete.
40-A
Po priamom bode má Rieraová výhodu.
40-40
Rieraová nezvládla prechod na sieť a forhendový volej letel mimo.
30-40
Hrunčáková si nakročila na víťazný bekhendový return po čiare.
15-40
Rieraovej vyšiel krížny bekhend do protipohybu Hrunčákovej a má dva gembaly.
15-30
Rieraová si pripisuje aj tretiu dvojchybu v zápase.
0-30
Následne Rieraová trafila eso von z kurtu.
0-15
Rieraová začína podanie na udržanie v zápase priamym bodom.
5:2
5:2
5:2
S forhendom Hrunčákovej zahrala páska, s pomocou ktorej prešla loptička na polovicu Rieraovej a slovenská tenistka je už veľmi blízko, pretože vedie 5:2 v rozhodujúcom sete.
40-30
Predsa len ešte nie je rozhodnuté, keďže Hrunčákovej forhend po čiare neprešiel cez sieť.
40-15
Hrunčáková ustála aj dlhšiu výmenu, ktorá skončila dlhým bekhendom Rieraovej.
30-15
Dva kvalitné forhendy Hrunčákovej stačili, aby mohla víťazným úderom zakončiť na sieti.
15-15
Po dlhej dobe Hrunčáková zaznamenala dvojchybu.
15-0
Hrunčáková si útočným forhendom po čiare vynútila bekhendovú chybu Rieraovej.
4:2
Napokon priamy bod pre Rieraovú, ktorá znižuje na 2:4 v rozhodujúcom sete.
30-40
Rieraová trafila forhend k základnej čiare a vybojovala si gembal.
30-30
Ale vzápätí veľká chyba Rieraovej na sieti, keď vyhodila krížny bekhend.
15-30
Rieraová rozhodla výmenu víťazným forhendom po čiare.
15-15
Hrunčáková si verila v bekhendovej výmene, ale trafila sieť.
15-0
Rieraovej druhý úder z forhendu zamieril do siete.
4:1
4:1
Hrunčáková však zakončila hru na podaní víťazným krížnym forhendom a vedie 4:1 v rozhodujúcom sete.
40-15
Tak predsa len prišla aj nevynútená chyba z bekhendu Hrunčákovej.
40-0
Ďalší bod z podania a Hrunčáková mieri za čistou hrou.
30-0
Priamy bod pre Hrunčákovú.
15-0
Hrunčáková zabila víťazný forhend po čiare.
3:1
Rieraová si však pomohla priamym bodom a znižuje na 1:3 v rozhodujúcom sete.
15-40
Rieraovej krížny forhend zastavila sieť a čistá hra z toho nebude.
0-40
Ďalší priamy bod a šanca na čistú hru aj pre Rieraovú.
3:0
Rieraová s vynútenou forhendovou chybou a Hrunčáková po čistej hre vedie 3:0 v rozhodujúcom sete.
40-0
Hrunčákovej vyšiel aj dropshot, ktorý už Rieraová nevrátila.
30-0
Rýchly víťazný forhend zo vzduchu hneď po podaní pre Hrunčákovú.
15-0
Hrunčáková už začína dominovať a ďalšiu výmenu rozhodla tvrdým krížnym forhendom.
2:0
importantĎalší bekhend Rieraovej zastavila sieť a Hrunčáková vedie 2:0 v rozhodujúcom sete!
40-0
importantRieraová bola pod tlakom a bekhend poslala do siete, preto má Hrunčáková tri brejkbaly!
30-0
Hrunčáková si forhednovým returnom vynútila chybu Rieraovej.
15-0
Rieraová si pripravila dobrú pozíciu, ktorú zahodila forhendom do siete.
1:0
Ale víťazný forhend Hrunčákovej po čiare znamená vedenie 1:0 v rozhodujúcom sete.
40-15
Čistá hra z toho nebude, keďže bekhend Hrunčáková poslala do siete.
40-0
Víťazný forhend pre Hrunčákovú na sieti po dobrom podaní.
30-0
Ďalší jednoduchý bod z podania pre Hrunčákovú.
15-0
Priamy bod pre Hrunčákovú na úvod tretieho setu.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Viktória Hrunčáková.
0:0
6:4
importantOpäť hneď druhý úder z bekhendu Rieraovej neprešiel na druhú stranu a Hrunčáková si tak podobne ako včera vydrela tretí set!
A-40
importantHrunčáková má druhý setbal po dobre zohranej výmene, keď napokon trafila víťazný krížny bekhend!
40-40
Rieraová si neporadila s bekhendovým returnom Hrunčákovej a trafila bekhend do siete.
40-A
Ďalšia výhoda pre Rieraovú po priamom bode.
40-40
Hrunčáková však trafila dokonalý bekhend po čiare a vrátila gem na zhodu.
40-A
Rieraová má výhodu po priamom bode.
40-40
Žiaľ Hrunčáková ho zahodila bekhendom do siete.
40-30
importantHrunčáková prehodila bekhendom Rieraovú na sieti a vybojovala si setbal!
30-30
Hrunčáková prečítala úmysel Rieraovej skrátiť hru a zahrala víťazný forhend po čiare.
15-30
Rieraová si pripisuje štvrté eso v zápase.
15-15
Škoda tohto momentu, keď sa Hrunčáková dostala do výmeny, ale druhý úder z forhendu poslala do siete.
15-0
Hrunčáková trafila víťazný bekhend k pravej čiare.
5:4
5:4
5:4
Hrunčáková potvrdila hru na podaní bez väčších problémov a vedie 5:4 v druhom sete.
40-15
Rieraová síce vrátila skrátenie Hrunčákovej, ale tá bola pripravená a bekhendový volej zahrala do otvoreného kurtu.
30-15
Hrunčáková dokonala prechod na sieť víťazným forhendom.
15-15
Ale krížny bekhend Hrunčákovej bol tesne nepresný.
15-0
Hrunčáková začína na podaní priamym bodom.
4:4
Hrunčáková trafila bekhend do siete a Rieraová vyrovnala na 4:4 v druhom sete.
30-40
Rieraová však zvládla situáciu na sieti bekhendovým volejom a má gembal.
30-30
Hrunčákova môže zabojovať o brejkbal po krížnom forhendovom returne, ktorý Rieraová nevrátila.
15-30
Veľké šťastie pre Rieraovú, ktorej forhend sa prehupol na polovicu Hrunčákovej po dotyku pásky.
15-15
Rieraovej pokus o skrátenie neprešiel cez sieť.
0-15
Priamy bod pre Rieraovú.
4:3
4:3
4:3
importantHrunčáková trafila víťazný forhend zo vzduchu ihneď po podaní a vedie 4:3 v druhom sete.
40-30
Prvý z nich Hrunčáková zahodila treťou dvojchybou v zápase.
40-15
Ale po útoku z bekhendovej strany si Hrunčáková vynútila forhendovú chybu Rieraovej a má dva gembaly.
30-15
Hrunčáková zastavila svoju sériu získaných bodov dlhým bekhendom.
30-0
Hrunčáková trafila iba druhé eso v zápase.
15-0
Hrunčáková bojovala až do konca v tejto výmene a dobiehaný forhend po čiare zaskočil Rieraovú, ktorá trafila bekhend do siete.
3:3
importantHrunčákovej krížny bekhendový return už Rieraová nevrátila do kurtu a je vyrovnané 3:3 v druhom sete!
A-40
importantRieraovej krížny forhend nadvihla páska do autu a Hrunčáková má pri tomto brejkbale možno jednu z posledných šancí, ako sa vrátiť do zápasu!
40-40
Hrunčáková zariskovala a po víťaznom bekhendovom returne po čiare sa dostala na zhodu.
30-40
Nedokázala však na to nadviazať a po vyhodenom krížnom forhende má Rieraová gembal.
30-30
Hrunčáková si vynútila dobrým forhedovým returnom chybu Rieraovej.
15-30
Jednoduchá forhendová chyba Rieraovej, ktorá mala otvorený kurt.
0-30
Hrunčáková napálila bekhendový return do siete.
0-15
Rieraová začína gem na podaní milimetrovo presným forhendom na pravú čiaru.
2:3
2:3
2:3
Hrunčáková si pomohla priamym bodom, po ktorom znižuje na 2:3 v druhom sete.
40-30
Hrunčáková využila dobré podanie na prechod k sieti, kde už pri smeči nezaváhala.
30-30
Rieraová zatiaľ šancu na brejkbaly nevyužíva, keďže trafila bekhend do siete.
15-30
Opäť to nevyzerá pre Hrunčákovú dobre, keďže pokazila hneď druhý úder z forhendu.
15-15
Ale v ďalšej bekhendovej výmene prišiel nepresný úder Hrunčákovej.
15-0
Trochu jednoduchšia chyba Rieraovej, keď nebola pod tlakom a bekhend poslala do siete.
1:3
Tak aj z tejto nepriaznivej situácie sa Rieraová dostala a po ďalšom priamom bode vedie 3:1 v druhom sete.
30-40
Rieraová má gembal po priamom bode.
30-30
Rieraová si pomohla dobrým podaním, a potom už takticky trafila Hrunčákovú, ktorá nemala šancu loptičku vrátiť.
30-15
Tentokrát Rieraovú skrátenie zachránilo, keďže Hrunčáková trafila dobiehaný forhend do siete.
30-0
Rieraová nebola pripravená na sieti a Kužmová ju prinútila pokaziť bekhendový volej.
15-0
Rieraová vymýšľala zbytočný dropshot, ktorý neprešiel na druhú stranu.
1:2
1:2
1:2
Hrunčákovej vyšla taktika servis-volej a zastavila sériu siedmich prehraných gemov za sebou, podrilo sa jej aspoň znížiť na 1:2 v druhom sete.
A-40
Konečne si Hrunčáková vybojovala výhodu, keď výmenu rozhodol jej forhend k ľavej čiare.
40-40
Rieraová ho sama zahodila nepresným slajzovaným bekhendom.
40-A
importantHrunčáková si pripisuje tretiu dvojchybu, ktorou darovala ďalší brejkbal Rieraovej!
40-40
Túto možnosť sa jej podarilo odvrátiť priamym bodom.
30-40
importantHrunčáková nezvládla ani jasnú smeč a bude čeliť ďalšiemu brejkbalu!
30-30
Prestrelený forhend Hrunčákovej ju dostáva opäť do problémov na podaní.
30-15
Ale Rieraová sa pripomenula víťazným krížnym forhendovým returnom.
30-0
Hrunčáková trafila forhend k základnej čiare a Rieraová si neporadila pri bekhendovom údere s odskokom.
15-0
Hrunčáková si vynútila bekhendovú chybu Rieraovej.
0:2
Rieraovej vyšiel aj čopovaný bekhend s nábehom na sieť, keďže Hrunčáková nezvládla bekhendové obhodenie a argentínska tenistka vedie 2:0 v druhom sete.
15-40
Dlhý forhend Hrunčákovej, ktorý znamená dva gembaly pre Rieraovú.
15-30
Rieraová si pripisuje aj tretie eso v zápase.
15-15
Lenže Rieraová ďalší forhend posadila nechytateľne k ľavej čiare.
15-0
Rieraová otvára hru na potvrdenie brejku dlhým forhendom.
0:1
importantPotom však prišiel vyhodený bekhend Hrunčákovej a Rieraová vstupuje do druhého setu získaným brejkom!
15-40
Hrunčákovej sa podarilo prvý z nich odvrátiť, keď si aspoň vynútila forhendovú chybu Rieraovej.
0-40
importantNásledne forhend Hrunčákovej doletel za základnú čiaru a Rieraová má tri brejkbaly!
0-30
Nevyzerá to na zlepšenie z pohľadu Hrunčákovej, ktorej ďalší forhend skončil v sieti.
0-15
Aj do druhého setu Hrunčáková vstupuje len forhendom do siete.
0:0
0:0
3:6
importantRieraová zakončila prvý set priamym bodom, v ktorom predviedla obrat z 1:3 na 6:3 a priblížila Argentínu k vyrovnávajúcemu bodu!
15-40
importantĎalší priamy bod pre Rieraovú, ktorý jej priniesol dva setbaly!
15-30
Rieraovej dropshot už Hrunčáková nedobehla.
15-15
Rieraová odpovedá priamym bodom.
15-0
Hrunčáková trafila víťazný krížny forhendový return.
3:5
importantZdalo sa, že Hrunčákovej forhend spomalila páska a Rieraová ho už nedobehne, ale argentínska tenistka ho dokázala vrátiť víťazným bekhendom a vedie 5:3 v prvom sete!
30-40
importantRieraová však má ďalší brejkbal, keď Hrunčákovej dobiehaný forhend neprešiel cez sieť!
30-30
Hrunčákovej vyšiel technický úder tesne za sieť, ktorý už Rieraová nevrátila.
15-30
Ďalšiu výmenu už Hrunčáková zvládla vďaka dobrému podaniu.
0-30
Hrunčákovej trápenie pokračuje, keďže vyhodila forhend.
0-15
Rieraovej padol do kurtu ďalší víťazný forhend po čiare.
3:4
3:4
3:4
Rieraová je definitívne späť, keďže po priamom bode vedie 4:3 v prvom sete.
30-40
Rieraová trafila ďalší víťazný forhend po čiare ihneď po odskoku a má gembal.
30-30
Dobrá odpoveď Hrunčákovej vďaka víťaznému bekhendovému returnu na základnú čiaru.
15-30
V posledných výmenách však začína dominovať Rieraová, ktorá trafila aj víťazný forhend po čiare.
15-15
Rieraová si pripisuje tiež svoju druhú dvojchybu v zápase.
0-15
Zlá séria Hrunčákovej pokračuje, keď opäť netrafila do kurtu krížny forhend.
3:3
importantHrunčáková ukončila katastrofálny gem na podaní vyhodeným forhendom a Rieraová vyrovnala na 3:3 v prvom sete!
15-40
importantĎalšia rýchla forhendová chyba Hrunčákovej znamená dva brejkbaly pre Rieraovú!
15-30
Tentokrát Hrunčáková hneď druhý úder z forhendu trafila do siete a Rieraovej sa otvára príležitosť na returne.
15-15
Hrunčáková zaznamenala už druhú dvojchybu v zápase.
15-0
Forhendový klinec po čiare v podaní Hrunčákovej.
3:2
3:2
3:2
Ďalším priamym bodom Rieraová dokonala obrat v tomto geme a znižuje na 2:3 v prvom sete.
30-40
Po priamom bode má Rieraová gembal.
30-30
Rieraová trafila eso von z kurtu, ktoré bolo pre ňu druhé v zápase.
30-15
Hrunčáková chcela rozhodnúť túto výmenu hneď druhým forhendom, ale minula.
30-0
Hneď druhý úder z bekhendu Rieraová poslala do siete.
15-0
Opäť forhendová prestrelka v prospech Hrunčákovej, keďže Rieraová trafila sieť.
3:1
Rieraová s nečisto trafeným forhendom a Hrunčáková po potvrdenom brejku vedie 3:1 v prvom sete.
40-30
Vynikajúci krížny forhend Hrunčákovej presne na základnú čiaru nedal žiadnu šancu Rieraovej.
30-30
Hrunčáková reaguje esom na téčko.
15-30
Rieraová uspela v technickej výmene na sieti, ktorú zakončila jednoručným bekhendom do otvoreného priestoru.
15-15
Vzápätí si aj Hrunčáková pripisuje prvú dvojchybu v zápase.
15-0
Hrunčáková otvára hru na potvrdenie brejku priamym bodom.
2:1
2:1
2:1
importantZatiaľ najdlhšia výmena zápasu a Hrunčáková ju rozhodla vo svoj prospech bekhendom po čiare, ktorým si vynútila forhendovú chybu Rieraovej a vedie 2:1 v prvom sete!
A-40
importantĎalší forhend Rieraovej zastavila sieť a Hrunčáková má druhý brejkbal!
40-40
Rieraová sa v ťažkej situácii rozhodla vydať na sieť a Hrunčákovej nevyšiel pokus o forhendové obhodenie.
40-30
importantRieraová neuspela s forhendom po čiare a Hrunčáková má prvý brejkbal!
30-30
Rieraová si pripisuje prvú dvojchybu v zápase.
15-30
Konečne prvý získaný bod pre Hrunčákovú pri podaní Rieraovej, keď rozhodla ihneď bekhendovým returnom.
0-30
Rieraová zakončila forhendom zo vzduchu a Hrunčáková už z ťažkej pozície loptičku nevrátila.
0-15
Hrunčáková bola už pri forhendovom údere neskoro a napálila ho do siete.
1:1
Nemusí jej to však vôbec vadiť, pretože si vynútila bekhendovú chybu Rieraovej a vyrovnala na 1:1 v prvom sete.
40-15
Hrunčákovej nevyšiel pokus o čopovaný bekhend, takže čistá hra z toho nebude.
40-0
Ďalší úspešný tlak Hrunčákovej z bekhendu a vynútila si forhendovú chybu Rieraovej.
30-0
Prichádza aj prvá nevynútená chyba Rieraovej z bekhendovej strany.
15-0
Vo forhendovej výmene mala navrch Hrunčáková a Rieraovej úder neprešiel na druhú stranu.
0:1
Na záver úvodného gemu dokonca eso a Rieraová vstúpila do zápasu čistou hrou na podaní.
0-40
Po ďalšom priamom bode Rieraová mieri za čistou hrou.
0-30
Hrunčáková v ďalšej výmene bola nútená behať a Rieraová ju bez problémov zvládla.
0-15
Rieraová zápas odštartovala priamym bodom.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Jamrichová poslala Slovensko do vedenia 2:1 nad Argentínou a Viktória Hrunčáková bude mať v zápase proti Julie Rieraovej šancu definitívne spečatiť náš triumf.
Vitajte pri sledovaní barážového stretnutia o udržanie sa vo svetovej skupine Pohára Biellie Jean Kingovej medzi Slovenskom a Argentínou. V druhej sobotnej dvojhre sa predstaví Viktória Hrunčáková proti Julie Rieraovej a uvidíme, či už po tomto zápase bude jeden z tímov oslavovať celkový triumf. Každopádne obe dvojky svojich mužstiev včera predviedli veľmi dobré výkony, ktoré znamenali víťazstvá proti rebríčkovo vyššie postaveným súperkám. Skúsenosti by však mali hrať v prospech Hrunčákovej, ktorá by ich určite mala lepšie využiť ako včera Schmiedlová.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

Domov»Tenis»Billie Jean King Cup»Pohár Billie Jean Kingovej 2023: Hrunčáková spečatila postup