Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Tenisti nestoja o priateľstvá, posťažovala sa grécka hviezda

Stefanos Tsitsipas. (Autor: TASR/AP - Andy Wong)
Prémiový obsah
Jana Sedláková|7. aug 2020 o 12:18

Stefanos Tsitsipas má zaujímavý životný príbeh.

BRATISLAVA. V 22 rokoch patrí k najlepším tenistom sveta. Je však protikladom toho, čo sa o mladých športových hviezdach často hovorí.

Slávu si neužíva na veľkých párty.

Hovorí o sebe, že je skôr introvert, má rád filozofiu, číta veľa kníh, fotografuje, je youtuberom a na sociálnych sieťach sa často delí o dlhé úvahy o živote.

Stefanos Tsitsipas je svetovou tenisovou šestkou a najmladším hráčom elitnej pätnástky.

Zarobil už viac ako 11 miliónov dolárov a vyhral aj prestížny Turnaj majstrov. V mladosti však prestával veriť, že má na to, aby raz bol profesionálom.

„Pochyboval som o sebe. Nebol som si istý, či som dosť dobrý na to, aby som bol profesionálnym tenistom,“ povedal nedávno pre portál behindtheracquet.com, pre ktorý napísal svoj životný príbeh.

Byť v minulom živote filozof? Prečo nie

Mnoho športovcov priznáva, že popri svojej kariére nemajú veľa záľub. Tsitsipas k nim však nepatrí.

Hovorí, že záľuby ho udržiavajú, aby zostával kreatívny a často sa prejavujú aj v jeho správaní na kurte.

„Premýšľali ste niekedy, v snoch koľkých ľudí ste už boli?“ znie jeden z posledných príspevkov tenistu na sociálnej sieti.

„Staňte sa súčasťou spoločnosti, v ktorej sa všetci prezentujeme v tom najlepšom. Ako zemiaky, ktoré sa tvária ako čipsy... Naše profily sú ako naše vlastné magazíny. Ako zdravé už len toto môže byť?“ píše v ďalšom príspevku.

Podobných filozofických úvah sa dajú nájsť na jeho profile desiatky. Ani tento aspekt jeho života pri rozprávaní svojho príbehu nevynechal.

„Občas pridávam na sociálne siete veci, ktorým mnohí nerozumejú,“ povedal.

Uviedol tiež, že veľkú zásluhu na tomto uvažovaní má aj to, že pochádza z krajiny s bohatou históriou a práve v Grécku sa formovala filozofia.

„Neviem, či som bol v minulom živote Pytagoras alebo Sokrates. Ale nedbal by som byť jedným z nich,“ pokračoval tenista, ktorý pochádza z grécko-ruského manželstva a jeho starý otec Sergej Saľnikov bol členom zlatého sovietskeho futbalového tímu z olympijských hier 1956 v Melbourne.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Jana Sedláková Študuje žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Písala pre fanúšikovské stránky o tenise, ale prvé novinárske skúsenosti zbierala najmä v TASR. V Spornete sa venuje najmä tenisovým témam.

Súvisiace články