Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Tenis: Sampras poľahky zdolal v exhibícii Haasa

Pete Sampras (Autor: AP)
SITA|Publikované 19. feb 2008 o 09:09

SAN JOSE 19. februára (SITA, AP) - V pondelkovej exhibícii v kalifornskom San Jose bývalý najlepší svetový tenista Pete Sampras zdolal Nemca Tommyho Haasa 6:4, 6:2. Je to už druhé víťazstvo 36-ročného ...

SAN JOSE 19. februára (SITA, AP) - V pondelkovej exhibícii v kalifornskom San Jose bývalý najlepší svetový tenista Pete Sampras zdolal Nemca Tommyho Haasa 6:4, 6:2.

Je to už druhé víťazstvo 36-ročného Američana v exhibícii nad aktívnym hráčom z hlavného okruhu ATP a navyše svetovej špičky. V novembri minulého roka v ázijskom Macau zvíťazil nad najlepším svetovým hráčom súčasnosti Rogerom Federerom 7:6 (8), 6:4.

Po aktuálnom hladkom víťazstve nad 29-ročným Haasom, ktorému patrí vo svetovom dlhodobom renkingu ATP Entry 26. priečka, 14-násobný grandslamový víťaz Sampras navnadil svojich fanúšikov vetou: "Vrátim sa kvôli vám," ale vzápätí pridal realistickú vsuvku: "Nemyslel som to vážne. Viem približne, čo znamená taký návrat. Určite veľa tréningovej driny a nie len jedno víťazstvo v exhibícii. Nemám dôvod, aby som sa vrátil. Nechýba mi tenisový šoubiznis ani peniaze. Užívam si svoj pokoj."

Na bývalého svetového hráča číslo 1 bolo v hale HP Pavilion v San Jose zvedavých 8812 divákov, a ten ich nesklamal. Zahral ako za nedávnych čias, keď drvil svojich súperov najmä na tráve a tvrdom povrchu účinným servisom, kvalitným forhendom a takmer bezchybnou hrou na sieti. Práve dnes už málo vídaný systém hry podanie - volej skvelý Američan predvádzal divákom ako na požiadanie a vychádzalo mu to. Na svojej strane mal aj šťastie, keď po jednom z jeho úderov sa loptička odrazila od pásky siete do vzduchu, odtiaľ späť na pásku a pomaly sa prevalila na stranu súpera. O osude prvého setu rozhodol jeden brejk, keď Američan vzal Nemcovi podanie v siedmom geme odvážnym nábehom na sieť po druhom podaní súpera. V druhom sete držiteľ 64 singlových titulov Haasa brejkol hneď v úvode a potom ešte raz v siedmom geme a sám svoje podanie neodovzdal súperovi ani raz. "Hralo sa mi dobre. Trochu mi trvalo, kým som sa dostal do rytmu. Chcel som vyhrať, lebo vždy, keď vstúpim do arény, kde sa na mňa pozerá veľa ľudí, chcem zvíťaziť," uviedol po zápase Sampras. Trojnásobný grandslamový semifinalista Haas sa v týchto dňoch zotavuje zo zranenia viackrát operovaného ramena a súboj so Samprasom mu padol vhod ako dobrá príprava na "ostré" turnajové zápolenia. "Dnes som si predovšetkým užíval možnosť zahrať si s jedným z najlepších hráčov histórie. Príliš som sa nehnal za bodmi, ale snažil sa zahrať si bez emócií a stresu," komentoval Haas, ktorý má so Samprasom kariérnu bilanciu zo súťažných zápasov 3:5.

Najbližším súperom Samprasa v jeho exhibičnom turné bude 10. marca opäť Švajčiar Federer. Súčasná a bývalá jednotka by sa mali stretnúť v newyorskej Madison Square Garden. Z ich novembrových troch súbojov v Ázii vyšiel víťazne s bilanciou 2:1 Švajčiar, ale všetky tri duely boli nanajvýš vyrovnané.


Exhibícia v San Jose:

  • Pete Sampras (USA) - Tommy Haas (Nem.) 6:4, 6:2

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články