Klein si zahrá prvýkrát v kariére na grandslame. Vyradil bývalého člena top 20

Lukáš Klein. (Autor: TASR)
SITA|23. jún 2022 o 15:51 (aktualizované 23. jún 2022 o 15:59)

Lukáš Klein je jediným Slovákom, ktorý sa dostal z kvalifikácie.

Wimbledon 2022

muži - dvojhra - kvalifikácia - finále:

Lukáš Klein (SR) - Andreas Seppi (Tal.-26) 6:1, 6:7 (3), 7:6 (5), 7:6 (4)

BRATISLAVA. Slovenský tenista Lukáš Klein sa premiérovo v kariére predstaví v hlavnej súťaži dvojhry mužov na niektorom z grandslamových turnajov.

Dvadsaťštyriročný rodák zo Spišskej Novej Vsi totiž úspešne zvládol trojkolovú kvalifikáciu Wimledonu v Londýne, v ktorej po domácom Britovi Billym Harrisovi a Nemcovi Yannickovi Hanfmannovi zdolal aj skúseného Taliana Andreasa Seppiho. Ten bol v minulosti 18. hráčom sveta.

Vo štvrtok popoludní nad ním za 188 minút zvíťazil 6:1, 6:7 (3), 7:6 (5), 7:6 (4).

Prvý set bol plne v réžii slovenského mladíka, ktorý dvakrát brejkol skúsenejšieho súpera a na triumf 6:1 využil hneď prvý setbal. V druhom obaja hráči dvakrát prelomili servis súpera a v tajbrejku bol úspešnejší Talian.

V treťom sete viedol Klein 4:1 aj 5:2, no Seppi sa dotiahol na 5:5 a rozhodoval opäť tajbrejk, v ňom však uspel slovenský tenista. Vo štvrtom sete si obaja hráči udržali podanie a aj tretíkrát prišla na rad skrátená hra, v ktorej slovenský tenista otočil z 2:4 na 7:4 a po rozhodujúcej loptičke si z plného hrdla zakričal na znak radosti.

Lukášovi Kleinovi patrí v aktuálnej edícii rebríčka ATP až 224. priečka a v kvalifikácii grandslamového turnaja sa predstavil prvýkrát v kariére. A hneď bol úspešný. Meno súpera v 1. kole hlavnej súťaže sa dozvie v piatok.

V hlavnej súťaži sa okrem neho predstaví medzi aj Alex Molčan, medzi ženami to budú Anna Karolína Schmiedlová a Kristína Kučová.

O hlavnú súťaž v Londýne bojovali aj ďalší šiesti Slováci. Filip Horanský, Jozef Kovalík a Lukáš Lacko sa porúčali hneď po prvom zápase, Andrej Martin neprešiel druhým kvalifikačným kolom.

Tam sa skončila púť aj dvojice Sloveniek - Rebeccy Šramkovej a Viktórie Kužmovej. V kvalifikácii sa nepredstavil Norbert Gombos, pre ktorého nemalo zmysel bojovať v kvalifikácii o turnaj bez bodového zisku do príslušného rebríčka.

Nachádzate sa tu: