Kučová po prvom sete zapla a senzačne vyradila Ostapenkovú

Na nedávnom Australian Open skončila Kristína Kučová v druhom kole. Nestačila v ňom na Lotyšku Sevastovovú. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|8. okt 2018 o 15:36

Slovenská tenistka bojovala s víťazkou minuloročného Roland Garros takmer dve hodiny.

HONGKONG. Slovenská tenistka Kristína Kučová dosiahla na turnaji WTA International Prudential Hong Kong Tennis Open cenný triumf, keď v pondelkovom súboji 1. kola dvojhry zdolala Lotyšku Jelenu Ostapenkovú za 114 minút 5:7, 6:3, 6:2.

Dvadsaťosemročná bratislavská rodáčka síce stratila s nasadenou trojkou prvý set (5:7), no v druhom zvíťazila 6:3 a tretí ovládla 6:2.

"Súperka nemala čo stratiť. Hrala veľmi dobre," povedala na adresu Kučovej osemnásta hráčka sveta Ostapenková, ktorú v uplynulých dňoch limitovalo zranenie zápästia. "Samozrejme, z mojej strany to nebol najlepší zápas. Robila som až príliš veľa nevynútených chýb."

Kristína Kučová absolvovala proti víťazke minuloročného Roland Garros premiérový súboj a na triumf nad niekdajšou svetovou päťkou využila hneď prvý mečbal. Súperkou Slovenky v 2. kole bude Bulharka Viktorija Tomovová.