Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Kližan prvýkrát trénoval s Hrbatým: Je tu viac novinárov ako na Davis Cupe

Tenista Martin Kližan (v popredí) a nový tréner slovenskej daviscupovej reprezentácie Dominik Hrbatý (vzadu) počas tréningu v NTC. (Autor: SITA)
SITA|18. dec 2017 o 12:58

Ani jeden nevylúčil prípadné predĺženie spolupráce.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Martin Kližan absolvoval v pondelok v NTC v Bratislave premiérový tréning pod vedením Dominika Hrbatého.

Vzájomná kooperácia potrvá minimálne do marca.

Zdokonaľovanie úderov

"Je tu viac ľudí ako na Davis Cupe," poznamenal Kližan počas tréningu vzhľadom na veľký záujem zo strany novinárov.

Úvodná tréningová jednotka bola zameraná najmä na zdokonaľovanie úderov. Člen Siene slávy slovenského tenisu Hrbatý uviedol, že takéto tréningy budú trvať približne týždeň.

"Tréningový program má svoju postupnosť. Prvý týždeň sa budeme venovať vyslovene iba úderom. Martin bude musieť odohrať 5 až 10-tisíc úderov, aby naspäť získal cit.

Potom postupne prejdeme do rôznych cvičení v behu, bude to preňho veľmi náročné, ale aj tým si treba prejsť.

Neskôr nás čakajú cvičenia so servisom, zameriame sa na sety, gemy či body a uvidíme, ako dobre to pôjde. Podľa toho si vyberieme turnaje," povedal Hrbatý.

Pozrite si momentky z tréningu Martina Kližana s Dominikom Hrbatým: fotogaléria

23.1.2018

Hrbatý prinesie kvalitu

"Bol to výborný tréning. Hral som po dlhej dobe, asi dva alebo tri mesiace som nedržal raketu, takže je to ťažšie, ale keď sa do toho dostanem, bude to lepšie.

Musíme si vyhovovať v rozmýšľaní na kurte a keď to pôjde, nevidím dôvod, prečo by sme to potom neskúsili ďalej.


Dominik Hrbatý

Už som sa zľahka začal pripravovať. Bol som v Tatrách, skutočná príprava sa však začína až teraz pred Vianocami a po nich to bude gradovať," povedal v súčasnosti 143. hráč singlového rebríčka ATP.

"Dominik prinesie do môjho tímu najväčšiu kvalitu, aká je na Slovensku možná. Jediné, čo očakávam, je, že dosiahneme nejaké veľké výsledky a naša spolupráca bude fungovať - individuálne i v Davis Cupe," dodal Kližan.

Nevylúčili predĺženie spolupráce

Počas prvého spoločného tréningu Hrbatý nabádal svojho nového zverenca k lepšiemu pohybu, zníženiu ťažiska, "zatvoreniu predlaktia" pri forhende či k lepšiemu náprahu pri bekhende.

"Martin začína od nuly a bude to náročné po fyzickej i psychickej stránke. Musíme ho dať dohromady po roku a pol, keď ho trápili zranenia. Jeho telo si musí zvyknúť, aby neprišli ďalšie úrazy," uviedol 39-ročný Hrbatý.

Ani jeden z účastníkov tréningu nevylúčil prípadné predĺženie spolupráce.

"Bude záležať na tom, ako nám to spolu pôjde. Musíme sa s Martinom spoznať na kurte, pretože jedna vec je niekoho poznať ako človeka a druhá vec je spolu trénovať.

Musíme si vyhovovať v rozmýšľaní na kurte a keď to pôjde, nevidím dôvod, prečo by sme to potom neskúsili ďalej," dodal Hrbatý.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články