Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Nastal čas povedať dovidenia. Bývalá členka elitnej desiatky ukončila kariéru

Julia Görgesová s trofejou. (Autor: SITA/AP)
SITA|22. okt 2020 o 10:28

V roku 2018 bola na 9. mieste v rebríčku WTA.

BERLÍN. - Vo veku 31 rokov sa Nemka Julia Görgesová rozhodla ukončiť aktívnu kariéru tenistky.

Niekdajšia semifinalistka londýnskeho Wimbledonu a členka elitnej desiatky rebríčka WTA dala profitenisu zbohom po mimoriadne turbulentnom a pandémiou koronavírusu poznačenom roku 2020.

Posledný súťažný duel odohral na parížskom grandslamovom turnaji Roland Garros, na ktorom v druhom kole ženskej dvojhry nestačila na krajanku Lauru Siegemundovú.

Po pätnástich rokoch na profiokruhu Julia Görgesová adresovala list tenisu so správou, že "je čas povedať dovidenia".

Do tenisového dôchodku odchádza ako 45. hráčka na svete.

"Vždy som vedela, že keď príde čas rozlúčiť sa, tak to budem cítiť. A ten okamih práve prišiel. Som pripravená uzavrieť tenisovú kapitolu vo svojom živote a otvoriť novú, na ktorú sa mimoriadne teším," uviedla Nemka.

Najvyššie v kariére bola v rebríčku WTA v roku 2018 na 9. mieste.

Okrem spomenutého singlového semifinále na Wimbledone si zahrala aj finále zmiešanej dvojhry na Roland Garros 2014 po boku Srba Nenada Zimonjiča a so ženským výberom Nemecka sa predstavila vo finále Pohára federácia v roku 2014.

Na okruhu sa až sedemnásťkrát dostala do finále, sedem z týchto vystúpení bolo úspešných.

Zo všetkých možno spomenúť turnajové triumf v nemeckom Stuttgarte 2014, Moskve 2017 a na záverečnom turnaji WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji tiež v roku 2017.

"Juliin silový štýl tenisu, príkladné športové vystupovanie a rozvážna povaha z nej spravili fantastickú ambasádorku ženského tenisu, ktorá bola obľúbená po celom svete," povedal na adresu Görgesová výkonný šéf okruhu WTA Steve Simon.

Súvisiace články