Iga Swiateková s trofejou po triumfe na Roland Garros 2022.
Iga Swiateková s trofejou po triumfe na Roland Garros 2022. (Autor: SITA/AP)
Jana Sedláková|4. jún 2022 o 18:50

Iga Swiateková získala na Roland Garros svoj druhý grandslamový titul.

PARÍŽ. Jej nervozita bola absolútne viditeľná už od nástupu na kurt. Zápas otvárala podaním. Spravila dvojchybu, loptička ani nepreletela cez sieť. Rýchlo gem prehrala.

Osemnásťročná Američanka Cori Gauffová nastúpila na svoj prvé grandslamové finále na Roland Garros v pozícii, v ktorej nemala čo stratiť. Stála proti nej absolútne suverénna svetová jednotka Iga Swiateková.

Už po štvrťhodine hry viedla Poľka 4:0. Nakoniec prehrala prvý set Gauffová 1:6. Po 35 minútach bolo rozhodnuté. Časom z Gauffovej nervozita trochu spadla, dokonca na začiatku druhého setu získala náskok 2:0.

To však bolo z jej strany viac-menej všetko. O chvíľu už prehrávala 2:5.

Po 68 minútach bolo po zápase. Iga Swiateková vyhrala 6:1, 6:3. Gauffová sa rozplakala. Súperka ju utešovala. Vie, že dokáže hrať aj lepšie. No proti rozbehnutej súperke by to zrejme mala ťažké v akejkoľvek forme.

Corretja: Možno je lepšie, že nevyhrala

Domov»Tenis»Swiateková nezabudla na Ukrajinu ani pri oslavách titulu. Zostaňte silní, odkázala