Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Gombos: Verím, že sa dokážem udržať vo svetovej špičke

Laureátom ocenenia Tenista roka v SR sa stal premiérovo Norbert Gombos. (Autor: SITA)
SITA|22. nov 2017 o 18:19

Norbert Gombos sa stal premiérovo Tenistom roka v SR.

BRATISLAVA. Laureátom ocenenia Tenista roka v SR sa stal premiérovo Norbert Gombos.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov 24. ročníka bilančnej aktivity STZ sa konalo v utorok na galavečere v priestoroch Národného tenisového centra (NTC) v Bratislave.

Gombos medzi mužmi jednoznačne triumfoval so ziskom 235 bodov, druhý skončil Lukáš Lacko (66). Rodáka z Galanty ocenenie príjemne prekvapilo.

Pozrite si, ako prebiehal galavečer Tenista roka 2017: fotogaléria

24.11.2017

Skvelý rok a obrovské skúsenosti

"Je to pre mňa skvelý pocit a obrovská pocta. Som nesmierne šťastný, lebo konkurencia bola veľmi silná. Luky (Lacko - pozn.) vynikajúco ukončil sezónu dvoma titulmi na challengeroch, jeden z nich bol zo Slovak Open v Bratislave, a preto som toto ocenenie ani príliš nečakal," priznal Gombos.

"Je to pre mňa určite najväčšia pocta v kariére, pretože som nikdy nepočítal s tým, že by som túto cenu mohol získať.

Niektorí ľudia si myslia, že mužský tenis tento rok nebol silný. Z mojej strany to však bolo dobré a dúfam, že už to bude iba lepšie," zhodnotil Gombos.

Dvadsaťsedemročný hráč TK Slávia STU Bratislava a programu Národného tenisového centra sa počas hodnoteného obdobia prepracoval na 80. miesto vo svetovom rebríčku, momentálne figuruje na 134. priečke.

Zverenec Ladislava Simona sa dostal do štvrťfinále singla na hlavnej profesionálnej úrovni ATP World Tour v Marseille a získal titul na challengeri v Orléanse.

"Pre mňa bolo jednoznačne najviac dostať sa do prvej svetovej stovky, držal som sa v nej viac ako pol roka. Hral som väčšinou turnaje ATP World Tour s veľkými súpermi.

Pre mňa to bol skvelý rok a získal som obrovské skúsenosti, ktoré si prenesiem do ďalšej sezóny. Verím, že sa dokážem udržať vo svetovej špičke a už aj v tej prvej stovke renkingu," uviedol.

Gombos: Musím na sebe tvrdo makať

Gombos si chce v budúcej sezóne ešte zlepšiť svoje najvyššie postavenie vo svetovom rebríčku.

"Ak by sa mi podarilo dostať sa do Top 70, bol by to obrovský úspech. Musím na sebe tvrdo makať, aby bol budúci rok ešte lepší," vyhlásil slovenský daviscupový reprezentant.

Momentálne si od tenisu odpočinul, no už čoskoro začne prípravu na ďalšiu sezónu.

"Po Slovan Open som zostal doma, nikam som necestoval. V ostatných dňoch som bol chorý a iba som ležal v posteli. Aj to človek niekedy potrebuje: trošku vypnúť, oddýchnuť si a nič nerobiť, takže to pre mňa bolo celkom príjemné.

Teraz som asi dva týždne nedržal raketu, jedine drevenú, s ktorou som si zahral s Andrejom (Martinom).

V piatok odchádzam na sústredenie do Tatier, kde sa budem pripravovať kondične, a keď sa vrátim okolo 5. decembra, začnem s tenisovou prípravou," prezradil Gombos.

Súvisiace články