Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Namiesto osláv riešil nové pasy. Poláška trápi aj zranený členok

Filip Polášek. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. okt 2021 o 15:55

Mal problém dostať sa späť na Slovensko.

BRATISLAVA. Po deblovom triumfe na piatom najväčšom turnaji na svete v americkom Indian Wells, sa slovenský tenista Filip Polášek chystal s rodinou vrátiť na Slovensko. Nebolo to však ihneď možné.

V Kalifornii bol prvýkrát so svojou rodinou a počas pobytu im zmizli pasy z hotelovej izby. Namiesto osláv tak musel ísť rýchlo vybaviť náhradné cestovné doklady, aby mohli opustiť územie USA.

"Hneď po víťaznom finále som sadol so snúbenicou Karin aj dvomi dcérkami do auta a išli sme na slovenský konzulát do San Francisca. Keď sme predtým prileteli zo San Diega, kde sme hrali turnaj pred Indian Wells, pasy sme ešte mali.

Boli v hoteli, ale keď sme z neho odchádzali, tak sme ich už nenašli. Neviem, čo sa stalo,“ informoval Filip Polášek podľa webu denníka Nový Čas.

Potrebuje pár dní oddychu 

Skúsený 36-ročný tenista cestoval sedem hodín na slovenský konzulát do San Francisca, ale berie to ako ďalšiu zaujímavú životnú skúsenosť.

"Samozrejme, že radšej by som si otvoril pivo a vychutnal víťazstvo, ale našťastie sa nič vážne nestalo. Pravidelne, keď na nejakom podujatí uspejeme, sa niečo podobné pritrafí. Aspoň sa nenudím,“ povedal.

Slovenský deblista dodal, že najbližšie ho čakajú veľké halové turnaje vo Viedni a Paríži, ale predtým si ešte chce dať dokopy podvrtnutý členok z finálového duelu v Indian Wells. "Nie je to až také vážne. Pár dní oddychu mi však pomôže."

Nastúpi opäť s Dodigom? 

Polášek získal prvý titul s Austrálčanom Johnom Peersom a v spoločnom tohtoročnom deblovom rebríčku sa posunuli z devätnásteho na desiate miesto.

Celkovo v kariére má zvolenský rodák na konte 16 deblových trofejí z hlavného okruhu ATP a po Cincinnati 2019 druhú z kategórie ATP Masters 1000.

Po boku predchádzajúceho deblového partnera Chorváta Ivana Dodiga v úvode tohto roka získal titul na grandslamovom Australian Open v Melbourne.

A práve s Dodigom by sa mal predstaviť v závere sezóny na prestížnom Turnaji majstrov v Turíne (14.- 21. 11.), pokiaľ ich dovtedy z elitnej osmičky účastníckych dvojíc niekto nevytlačí. Zatiaľ im patrí šiesta priečka v hodnotení Race.

"Pri rozchode sa s Ivanom dohodli, že ak sa na Turnaj majstrov dostanú, nastúpia spolu. Zatiaľ to tak vyzerá. Nemal by ich už nikto vytlačiť a Peers s najväčšou pravdepodobnosťou nepostúpi,“ uviedol tréner Leoš Friedl pre denník Šport.

Súvisiace články