Poľská tenistka Iga Swiateková.
Poľská tenistka Iga Swiateková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|28. máj 2022 o 14:27 (aktualizované 28. máj 2022 o 21:34)

Swiateková na kurte nesklamala, divákom položila futbalovú otázku.

PARÍŽ. Poľská tenistka Iga Swiateková nedopustila prekvapenie a postúpila do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

Najvyššie nasadená hráčka zdolala v 3. kole Danku Koviničovú 6:3, 7:5. Parížska šampiónka z roku 2020 predĺžila víťaznú šnúru už na 31 zápasov.

Swiateková ťahá najdlhšiu víťaznú sériu na okruhu WTA od roku 2013, keď Američanka Serena Williamsová vyhrala 34 stretnutí za sebou.

V dueli s Koviničovou, premožiteľkou Slovenky Anny Karolíny Schmiedlovej v druhom kole, trikrát stratila svoje podanie, no nestratila ani set.

Svetová jednotka v druhom sete neudržala náskok 4:1, prehrávala 4:5, ale záver jej vyšiel, keď v dvanástom geme využila svoj druhý mečbal. V boji o postup do štvrťfinále sa stretne s Čeng Čchin-wen, ktorá zdolala Alizé Cornetovú.

Poľka potvrdila, že je aj fanúšičkou futbalu. Po zápase do kamery napísala "Real Madrid alebo Liverpool?" čím narážala na večerné finále Ligy majstrov.

Swiateková zostáva po sobotnom vypadnutí Pauly Badosovej i Ariny Sabalenkovej v hre ako jediná hráčka z desiatky najvyššie nasadených v Paríži.

Badosová sa s turnajom rozlúčila pre zranenie. Štvrťfinalistka z parížskej antuky z vlaňajška musela pre problémy s nohou skrečovať duel 3. kola s Ruskou Veronikou Kudermetovovou v druhom sete za nepriaznivého stavu 3:6 a 1:2.

Vypadla aj siedma nasadená Bieloruska Sabalenková, ktorá síce proti Talianke Camile Giorgiovej vyhrala úvodný set 6:4, v ďalšom priebehu však získala jediný gem a prehrala 6:4, 1:6 a 0:6.

Roland Garros 2022

ženy - dvojhra - 3. kolo:

Iga Swiateková (Poľ.-1) - Danka Koviničová (ČH) 6:3, 7:5

Irina-Camelia Beguová (Rum.) - Leolia Jeanjeanová (Fr.) 6:1, 6:4

Camila Giorgiová (Tal.-28) - Arina Sabalenková (Biel.-7) 4:6, 6:1, 6:0

Jessica Pegulová (USA-11) - Tamara Zidanšeková (Slovin.-24) 6:1, 7:6 (2)

Darja Kasatkinová (Rus.-20) - Shelby Rogersová (USA) 6:3, 6:2

Čeng Čchin-wen (Čína) - Alize Cornetová (Fr.) 6:0, 3:0 - skreč Cornetová

Veronika Kudermetovová (Rus.-29) - Paula Badosová (Šp.-3) 6:3, 2:1 - skreč Badosová

Madison Keysová (USA-22) - Jelena Rybakinová (Kaz.-16) 3:6, 6:1, 7:6 (3)

Domov»Tenis»Pohroma favoritiek. Na Roland Garros je už len jediná hráčka z top 10