Zverev sa z výhry netešil. Je mi do plaču, povedal po zápase

Alexander Zverev na Turnaji majstrov 2021.
Alexander Zverev na Turnaji majstrov 2021. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. nov 2021 o 17:06 (aktualizované 14. nov 2021 o 23:08)

Medvedev vykročil za obhajobou titulu úspešne.

TURÍN. Ruský tenista Daniil Medvedev úspešne vykročil za obhajobou titulu na Turnaji majstrov.

Ako nasadená dvojka zdolal v červenej skupine sedmičku "pavúka" Poliaka Huberta Hurkacza za dve hodiny 6:7 (5), 6:3, 6:4.

Vo večernom dueli nastúpia v Turíne proti sebe olympijský šampión Nemec Alexander Zverev a domáci Talian Matteo Berrettini.

V prvom sete si Medvedev i Hurkacz suverénne držali podanie a tak na rad prišiel tajbrejk. V ňom mal navrch Poliak, ktorý si vybudoval náskok 6:2 a napokon premenil štvrtý setbal.

Debutant na Masters sa na dvorci výborne pohyboval, v dôležitých momentoch si dokázal pomôcť kvalitným servisom.

Medvedev sa však po neúspešnom tajbrejku rýchlo otriasol, v druhom sete odskočil Hurkaczovi na 3:0 a vynútil si rozhodujúce dejstvo.

Rus bol v laufe, hneď na začiatku tretieho setu opäť zobral Poliakovi servis a zápas už dotiahol do víťazného konca.

Medvedev mal vysokú percentuálnu úspešnosť prvého podania a robil minimum nevynútených chýb.

"Bolo ťažké Hurkacza brejknúť. Povrch v Turíne je totiž veľmi rýchly. Chvíľu trvalo, kým som sa dostal k svojej hre, no postupne som sa na kurte cítil lepšie a lepšie.

Snažím sa hrať uvoľnene, nebyť pod veľkým tlakom a užívať si na tomto turnaji každú minútu. Nemyslím príliš na to, že som v úlohe obhajcu titulu," citoval slová Medvedeva taliansky denník La Gazzetta dello Sport.

V zápase medzi Zverevom a Berrettinim to bol v prvom sete tuhý boj o každú loptičku. V tajbrejku viedol Talian 5:3, no v koncovke mal navrch víťaz Turnaja majstrov z roku 2018.

Matteo Berrettini sa zranil na Turnaji majstrov 2021.
Matteo Berrettini sa zranil na Turnaji majstrov 2021. (Autor: TASR/AP)

V druhom sete Berrettini za stavu 0:1 a 40:40 urobil zlý pohyb, následne musel požiadať o medical time out a napokon nemohol pokračovať v zápase.

"Je mi do plaču. Žiaden hráč nechce vyhrať zápas takýmto spôsobom. V prvom sete to bol špičkový tenis. Mattea mi je ľúto, dúfam, že sa čím skôr uzdraví," povedal Zverev v pozápasovom rozhovore.

Turnaj majstrov 2021

Červená skupina:

Daniil Medvedev (Rus.-2) - Hubert Hurkacz (Poľ.-7) 6:7 (5), 6:3, 6:4

Alexander Zverev (Nem.-3) - Matteo Berrettini (Tal.-6) 7:6 (7), 1:0 - skreč Berrettini