Šance Dánska sa výrazne znížili. Najlepšia hráčka do Bratislavy nepríde

Clara Tausonová.
Clara Tausonová. (Autor: REUTERS)
Sportnet|7. apr 2025 o 19:30

Tenistka má problémy s chrbtom, ktoré ju vyradili zo súťažného diania.

BRATISLAVA. Dánska tenistka Clara Tausonová neposilní svoju krajinu v kvalifikačnom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej, ktorý sa odohrá v Bratislave.

Najlepšia dánska singlistka, aktuálne 21. hráčka svetového rebríčka WTA, má problémy s chrbtom, ktoré ju vyradili zo súťažného diania.

V tíme kapitána Jensa Ankera Andersena tak budú iba štyri tenistky - Johanne Svendsenová, Rebecca Munková Mortensenová, Laura Brunkelová a Emilie Francatiová.

V pondelok podvečer si už všetky zatrénovali v Národnom tenisovom centre v Bratislave.

"Už v Miami som mala nejaké problémy. Až do poslednej minúty som sa snažila byť pripravená na reprezentačné stretnutia.

Pomaly to ustupuje, ale forma nie je dostačujúca na takéto zápasy. Bolo to pre mňa šialene ťažké rozhodnutie nebyť súčasťou tímu v bratislavskej kvalifikačnej skupine.

Milujem hrať v národnom tíme za Dánsko, v ktorom som za posledné dva roky okrem olympiády odohrala 13 zápasov. Som veľmi hrdá na to, čo sme ako tím dosiahli. Teším sa, že nabudúce budem môcť byť toho súčasťou," povedala Clara Tausonová.

Kapitán dánskej reprezentácie Jens Anker Andersen neskrýval sklamanie, no naďalej svojmu tímu verí, že podá v Bratislave čo najlepšie výkony.

"Je veľká škoda, že sa musíme zaobísť bez Clary. Strata najlepšej hráčky znamená veľkú ranu pre našu reprezentáciu.

Som si však istý, že zvyšok tímu odovzdá na kurte maximum a naďalej budeme bojovať o postup," povedal k vzniknutej situácii skúsený kapitán.

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Šance Dánska sa výrazne znížili. Najlepšia hráčka do Bratislavy nepríde