Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Začiatky boli veľmi ťažké. Cibulková sa predstaví v Maroku

Dominika Cibulková začne sezónu v austrálskom Sydney. (Autor: Jozef Jakubčo - SME)
SITA|Publikované 26. apr 2018 o 19:35

Slovenská tenistka sa vracia po zdravotných problémoch.

BRATISLAVA. Slovenská tenisová rekonvalescentka Dominika Cibulková odletí v sobotu v sprievode manžela Michala a fyzioterapeuta Jozefa Ivanka na budúcotýždňový antukový turnaj WTA International Grand Prix De SAR La Princesse Lalla Meryem v marockom Rabate, je predbežnou dvojkou tohto podujatia.

Po chorobe sa Cibulková predstaví prvý raz od 9. marca, keď prehrala v 2. kole na tvrdom povrchu v americkom Indian Wells v Kalifornii s domácou držiteľkou voľnej karty Caroline Dolehideovou 7:5, 3:6, 4:6.

Cibulková: Kondične som na tom omnoho lepšie

Následne sa odhlásila z rovnako významného Miami na opačnom pobreží USA na Floride, absentovala aj vo švajčiarskom Lugane a nezapojila sa do minulotýždňového stretnutia tímu SR v Minsku proti Bieloruskám v play off o svetovú skupinu Pohára federácie 2019 reprezentačných družstiev žien (3:2 pre domáce).

"Bez obmedzení trénujem už tri týždne. Začínala som však v podstate úplne od nuly. Choroba má kvárila viac ako mesiac, dala ma úplne dolu. Bola som na tom horšie ako po vlaňajších ôsmich týždňoch ničnerobenia.

Začiatky boli naozaj veľmi ťažké a išlo to pomaly, ale medzičasom som urobila veľký pokrok. Kondične som na tom omnoho lepšie.

Ak je všetko zlé na niečo dobré, tak toto jedine v tom, že som si nechtiac trošku odfúkla a mala som zase dlhšiu prípravu, hoci - samozrejme - radšej by som hrala na turnajoch," povedala pre agentúru SITA niekdajšia štvorka svetového rebríčka Cibulková, teraz 33. v hodnotení.

Cibulková brala dvoje silné antibiotiká

Dvadsaťosemročná Bratislavčanka aj s prihliadnutím na nadčasový kontext odcestuje do Afriky bez prehnaných očakávaní:

"Verím, že v tom Rabate si zahrám pár zápasov, hoci vzhľadom na okolnosti nemám veľké oči. Kouč Matej Lipták za mnou pricestuje niekedy v polovici týždňa, ak ešte budem v turnaji. Potom prídu tradičné veľké antukové podujatia - Madrid, Rím a Roland Garros."

Finalistka z februárovej halovej "hardovej" Budapešti Cibulková si po zložitom období pochvaľuje, že už je fit:

"Som úplne v poriadku. Spojilo sa tam niekoľko vecí, brala som dvoje silné antibiotiká, liečba dobre zabrala. Nechcem tie ťažkosti podrobnejšie rozoberať, ale už sú zažehnané.

Každé 2-3 dni som chodila na kontrolu krvi, zápalové faktory sa postupne znižovali, dobrala som tie antibiotiká. Bez toho by som sa ani nemohla vrátiť do plnej záťaže."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.