Molčan prekonal svoje očakávania, patrí medzi skokanov roka

Alex Molčan. (Autor: TASR - Pavel Neubauer)
SITA|3. dec 2021 o 16:20

V rebríčku ATP si polepšil o viac ako 200 miest.

BRATISLAVA. V roku 2021 slovenský mužský tenis s výnimkou deblistu Filipa Poláška nežal úspechy. Ďalšou svetlou výnimkou bol iba Alex Molčan.

Víťaz challengerových turnajov v Liberci a Helsinkách či finalista podujatia ATP v Belehrade končí súťažný rok na 88. mieste singlového rebríčka ATP (bol aj 87.), čo je posun o 224 priečok nahor oproti začiatku sezóny.

Tento počin čerstvo 24-ročného prešovského rodáka si všimol aj oficiálny web Mužskej tenisovej asociácie (ATP).

Vo svojom štatistickom prehľade sezóny zaradil Molčana na tretie miesto v rebríčku tzv. skokanov roka spomedzi tenistov v najlepšej svetovej stovke.

Prvá pozícia patrí Argentínčanovi Juanovi Manuelovi Cerundolovi, ktorý sa z 341. miesta posunul na deväťdesiate, čo je skok o 251 miest. Druhý je Američan Jenson Brooksby, na začiatku roka 307. hráč rebríčka ATP a aktuálne 56.

Výrazným posunom v rebríčku a skokom do najlepšej stovky si Molčan zároveň vybojoval účasť v hlavnej súťaži na januárovom Australian Open v Melbourne.

"Cieľ, ktorý som si dal pred poslednými turnajmi, som splnil. Dokonca som prekonal svoje vlastné očakávania," uviedol Alex Molčan na webe STZ.

Súvisiace články