ATP Marrákeš 2022

Dvojhra - semifinále:

Alex Molčan (SR) - Laslo Djere (Srb.) 6:1, 7:5

David Goffin (Belg.) - Federico Coria (Arg.) 6:3, 6:3

MARRÁKEŠ. Slovenský tenista Alex Molčan postúpil do finále turnaja ATP v marockom Marrákeši. V semifinále zdolal Srba Lasla Djereho 6:1, 7:5.

Rodák z Prešova získal prvý set jednoznačným skóre po tom, čo dvakrát brejkol súpera a tiež odvrátil dvojicu brejkbalov za stavu 3:1 vo svoj prospech.

Do výhody brejku sa dostal Molčan aj na začiatku druhého setu a hoci v ôsmom geme o túto výhodu prišiel, napokon doviedol set do úspešného konca. Po 82 minútach ukončil zápas esom na stred kurtu.

Zverenec Karla Becka si zahrá druhé finále turnaja ATP v kariére. Vlani si v Belehrade odbil krst ohňom a po sympatickom výkone podľahol domácej hviezde a aktuálnej svetovej jednotke Novakovi Djokovičovi.

Do finále postúpil aj belgický tenista David Goffin, ktorý v úvodnom semifinále zdolal Argentínčana Federica Coriu 6:3, 6:3.

Bývalý siedmy hráč rebríčka si zahrá už svoje 15. finále na okruhu ATP, pričom jeho doterajšia bilancia je štyri výhry a až deväť prehier.