Molčan premárnil množstvo šancí. V zápase ma "vyplo", priznal

Alex Molčan. (Autor: TASR/AP)
Jana Sedláková|20. jan 2022 o 12:55

Slovenský tenista prehral v 2. kole Australian Open.

MELBOURNE, BRATISLAVA. Po zápase prvého kola mal veľké kŕče, ani sa nemohol tešiť z výhry. Súper, ktorého práve zdolal, mu pomáhal vstať. Fotografia okamžite obletela svet ako príklad pekného športového gesta.

No okamžite sa naskytala otázka: Bude vôbec Alex Molčan schopný na Australian Open nastúpiť na zápas 2. kola? V akej bude forme?

Aktuálne najlepší slovenský tenista vo dvojhre však nastúpil a cítil sa pomerne dobre. Hoci po štyroch setoch 4:6, 6:7(6), 6:0, 1:6 prehral so skúseným, čoskoro 36-ročným, Španielom Pablom Andújarom.

"Cítil som sa pomerne fajn, počas voľného dňa som dobre zregeneroval, mal som iba menšiu svalovicu," zhodnotil pre Sportnet Molčan.

"Po prvom sete som si zavolal fyzioterapeuta, cítil som trochu ľavé stehno, ale nebolo to nič hrozné, bol to iba dôsledok toho, že som ho mal zatuhnuté," dodal.

Nepremenil šance

Zápas sa niesol v znamení nepremenených šancí. Slovenský tenista mal dokopy až osemnásť brejkbalov. To je vysoký počet aj na pomery štvorsetového zápasu. Až štrnásť však dokázal jeho súper odvrátiť.

Aj z tých, ktoré dokázal získať na svoju stranu, až tri boli v treťom sete, ktorý slovenský tenista vyhral pomerom 6:0. Jeho súper dokopy využil tiež štyri šance, ale stačilo mu na to osem pokusov.

"Žiaľ, dnes som v určitých fázach ťahal za kratší koniec povrazu. Mal som veľa šancí, ktoré som nevyužil," povzdychol si Molčan.

"Súper zahral v dôležitých stavoch dobre, agresívne. Síce nemal v servise až takú veľkú oporu, ale ja som zas mal horší príjem. To ma trochu pribrzdilo," priznal.

Molčan: 'Vyplo ma'

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: