Tatar strelil dva góly a raz asistoval, Budaj chytal 22 sekúnd

Tomáš Tatar (v strede) predviedol ďalší skvelý výkon. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. mar 2017 o 20:51

Slovenský útočník dal v tejto sezóne už dvadsať gólov.

Aktualizované 19.marca o 6:00

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar nasmeroval Detroit k triumfu v sobotňajšom dueli zámorskej NHL nad Coloradom 5:1.

Tatar v tretej tretine rozuzlil nerozhodný stav dvoma presnými zásahmi v rozpätí 96 sekúnd a v prebiehajúcej sezóne profiligy sa dostal už na métu dvadsať gólov.

"Presne toto sme potrebovali celú sezónu. Keď sa dostaneme do vedenia, treba streliť ďalšie góly, aby sa všetko upokojilo," povedal Tatar pre nhl.com po druhom víťazstve Red Wings za sebou.

Tretíkrát po sebe

Podarilo sa mu to v treťom ročníku slávnej súťaže za sebou. V stretnutí s Coloradom si okrem toho na svoje konto pripísal aj tri plusové body.

Víťazstvo domácich potom spečatili Dylan Larkin a Gustav Nyquist.

"V tretej tretine sme hrali výborný hokej. Podali sme v nej skvelý výkon," vravel novinárom Tatar, ktorý v tejto sezóne nazbieral aj osemnásť asistencií.

Na margo dosiahnutého osobného míľnika podotkol:

"Nastrieľať dvadsať gólov je pekná méta, ale určite by som ich vymenil za to, aby sme boli v hre o play-off. Je to len štatistika, prvoradý je tím."

Red Wings napriek víťazstvu vo Východnej konferencii až o jedenásť bodov zaostávajú za priečkami znamenajúcimi priamy boj o účasť vo vyraďovačke.

Do konca základnej časti odohrajú už len jedenásť zápasov.

Jurčo nahradil Hossu

Marián Hossa pre zranenie nehral za Chicago v Toronte. V zostave ho nahradil krajan Tomáš Jurčo, ktorý predchádzajúce tri stretnutia presedel na tribúne.

Jurčo ani ďalší Slovák Richard Pánik nebodovali. Hossa utrpel zranenie dolnej časti tela, ktoré podľa trénera Joela Quennevillea nie je vážne, útočník sa aktívne zúčastnil na sobotnom rozkorčuľovaní.

Jurčo si pripísal tri strely a mínusový bod, Pánik vystrelil dvakrát a mal "plusku". O víťazstve Blackhawks rozhodol v 17. sekunde predĺženia Ryan Hartman.

Chicago vyhralo štvrtý duel za sebou a upevnilo si pozíciu na čele Centrálnej divízie. Jediný gól Chicaga v riadnom čase strelil John Hayden, ktorý sa presadil prvýkrát v kariére.

Jurčo (s číslom 13) nahradil v zostave Chicaga Mariána Hossu, bodovo sa však nepresadil. (Autor: TASR/AP)

Edmonton na vlastnom ľade zdolal Vancouver 2:0, Andrej Sekera asistoval pri prvom góle Oilers, ktorý v 37. minúte strelil Connor McDavid.

Brankársky náhradník Tampy Bay Peter Budaj pobudol v sobotu v akcii len na 22 sekúnd, keď tímová jednotka Andrej Vasilevskij musel na striedačku pre problémy s korčuľou.

Slovák počas epizódneho pobytu na ľade v úvodnej tretine nečelil nijakej strele.

Washington vyhral na ľade Tampy Bay 5:3 a ako prvý tím si definitívne zabezpečil miestenku v play off. Capitals majú na konte 100 bodov a v tretej sezóne za sebou si zahrajú o Stanleyho pohár.

Mužom zápasu bol útočník T.J. Oshie, ktorý dal tretí hetrik v NHL a pridal aj asistenciu. Štyrmi gólovými prihrávkami sa blysol Nicklas Backström.

NHL - sobota:

Detroit - Colorado 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)

Góly: 37. Abdelkader (Kronwall, Zetterberg), 46. TOMÁŠ TATAR (Glendening), 47. TOMÁŠ TATAR (Nyquist, Larkin), 53. Larkin (TOMÁŠ TATAR, Athanasiou), 57. Nyquist (Green, Zetterberg) - 44. MacKinnon (Barrie, Andrighetto).

Brankári: Howard - Pickard. Strely na bránku: 23:24, 20.027 divákov.

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 18:18 minúty, vyslal štyri strely na bránu, dal gól, pridal jednu asistenciu a zaznamenal aj tri plusové body a jeden hit/

Joe Colborne (vpravo) z Colorada koliduje s brankárom Detroitu Jimmym Howardom.
Joe Colborne (vpravo) z Colorada koliduje s brankárom Detroitu Jimmym Howardom. (Autor: TASR/AP)

NY Islanders - Columbus 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 15. Hamonic (Chimera, Beauvillier), 49. Tavares (Seidenberg, Mayfield) - 21. Bjorkstrand, 36. Anderson (Foligno, Werenski), 62. Atkinson (Werenski, Dubinsky).

Brankári: Greiss - Korpisalo. Strely na bránku: 22:38, 14.007 divákov.

Carolina - Nashville 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 1. Staal (Slavin), 9. Skinner (Stempniak), 35. Skinner (Slavin, Staal), 60. Lindholm (Aho) - 26. Arvidsson (Ellis, Fiala), 59. Forsberg (Järnkrok, Ellis). Brankári: Läck - Saros, strely na bránku: 37:29, 10.707 divákov.

Minnesota - NY Rangers 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 13. E. Staal (Hanzal, Dumba), 46. Dumba (Parise, Coyle) - 17. Skjei (Zuccarello, Clendening), 28. Lindberg (Miller), 38. Vesey (Lindberg, Bučnevič). Brankári: Dubnyk - Raanta, strely na bránku: 27:30, 19.337 divákov.

Ottawa - Montreal 3:4 sn (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0, 0:2)

Góly: 33. Brassard (Turris, Hoffman), 34. Dzingel (Burrows, Karlsson), 56. Karlsson (Methot, Brassard) - 23. Shaw (Danault, Weber), 47. Danault (Lehkonen, Shaw), 47. Gallagher (Markov), rozh. nájazd Byron. Brankári: Anderson - Price, strely na bránku: 31:32, 19.531 divákov.

Tampa Bay - Washington 3:5 (2:2, 0:0, 1:2)

Góly: 16. Kučerov (Palát, Point), 17. Killorn (Drouin), 59. Kučerov (Point) - 4. Oshie (Johansson, Bäckström), 12. Oshie (Ovečkin, Bäckström), 44. Williams (Niskanen, Burakovsky), 46. Carlson (Oshie, Bäckström), 60. Oshie (Bäckström). Brankári: Vasilevskij (4. - 5. BUDAJ) - Holtby, strely na bránku: 29:35, 19.092 divákov.

Toronto - Chicago 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 9. Matthews (Nylander, Hyman) - 31. Hayden (Toews, Seabrook), 65. Hartman (Panarin, Crawford). Brankári: Andersen - Crawford, strely na bránku: 26:39, 19.505 divákov.

Arizona - St. Louis 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 7. Pietrangelo (Šťastný, Bouwmeester), 23. Upshall, 59. Perron (Parayko). Brankári: Smith - Allen, strely na bránku: 31:41, 15.132 divákov.

Edmonton - Vancouver 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 37. McDavid (SEKERA, Draisaitl), 56. Letestu (Draisaitl, Klefbom). Brankári: Talbot - Bachman, strely na bránku: 22:33, 18.347 divákov.

San Jose - Anaheim 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 20. Couture (Thornton, Marleau) - 1. Eaves (Getzlaf, Rakell), 34. Silfverberg. Brankári: Jones - Bernier, strely na bránku: 34:27, 17.562 divákov.