Hossa dal víťazný gól, hviezdili česká legenda a zázračný tínedžer

Connor McDavid (uprostred) dal svoj prvý hetrik v NHL.
Connor McDavid (uprostred) dal svoj prvý hetrik v NHL. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|20. nov 2016 o 06:15

Chicago prehrávalo už 0:3, nakoniec vyhralo po predĺžení.

SUNRISE. Hokejisti Tampy Bay zvíťazili na ľade Philadelphie 3:0 v sobotňajšom zápase zámorskej NHL.

Skóre duelu otvoril v prvej tretine Tyler Johnson v presilovej hre. V druhom dejstve poslal hostí do dvojgólového vedenia Ondřej Palát. Na konečných 3:0 upravil v záverečnej časti Jonathan Drouin.

Lightning uspeli vo štvrtom stretnutí po sebe.

Jeden z gólov Tampy Bay strelil aj Čech Ondřej Palát.

Prvý hetrik najmladšieho kapitána

Edmonton Oiler porazil v American Airlines Center domáci Dallas Stars 5:2 a významnou mierou sa o to pričinil talentovaný tínedžer Connor McDavid. Najmladší kapitán v histórii NHL dal gól v každej tretine zápasu, predtým nedal gól desaťkrát po sebe.

"Tri pomerne šťastné góly. Je sranda hrať NHL, keď to ide takto. Máte obrovskú šancu a nepremeníte ju, potom náhodou dáte tri góly, ani neviete z čoho. Je to dosť divné. Som rád, že som sa dostal z negatívnej série," povedal podľa oficiálneho portálu NHL McDavid.

Bol to pre neho prvý hetrik v NHL. Edmonton v najbližšom zápase v pondelok privíta na vlastnom ľade Chicago.

Legenda sa činila

Florida Panthers vyhrala na ľade Ottawy a ústrednými postavami boli česká legenda Jaromír Jágr a brankár Roberto Luongo. Jágr dal jeden gól a na dva asistoval, kým Luongo urobil 39 úspešných zákrokov.

Štyridsaťštyriročný Jágr sa gólovo presadil po štrnástich zápasoch. "Vyhrali sme 4:1, ale mali sme šťastie. Luongo chytil tri, či štyri čisté góly. Jemu musíme vďačiť za dnešné víťazstvo," povedal po zápase Jágr.

"Dnes večer to bol zápas o využívaní šancí. My sme sa chytili možností. Nemyslím, že sme ako tím odohrali skvelý zápas, no keď sme dostali šancu, premenili sme ju," doplnil ho Luongo.

Skvelý obrat

Hokejisti Chicaga Blackhawks prehrávali na ľade Vancouveru v tretej tretine už 0:3, nakoniec aj zásluhou slovenského reprezentanta Mariána Hossu stratený zápas získali v predĺžení.

Na obrat v tretej tretine zavelil Rus Panarin, ktorého nasledoval Hinostroza. Štyri minúty aj štrnásť sekúnd pred koncom zápasu vyrovnal Ryan Hartman. V predĺžení dal najprv víťazný gól kapitán Chicaga Jonathan Toews, pre ofsajdové postavenie ho však rozhodovia neuznali.

V čase 4:04 v predĺžení však Marián Hossa sklamal domácich divákov, pretože jeho presný zásah uznaný bol a rozhodol, že Chicago odišlo domov s víťazstvom po predĺžení. Pre tridsaťsedemročného krídelníka to bol už jedenásty presný zásah v prebiehajúcej sezóne, celkovo nazbieral v 18 dueloch 17 bodov.

Prvá hviezda Chára

Skvelý zápas má za sebou aj obranca Zdeno Chára. Kapitán Bostonu dvomi asistenciami prispel k víťazstvu svojho tímu nad Winnipegom 4:1.

Chára odkorčuľoval 22:26 min, okrem asistencií jednu strelu zblokoval a bol aj na trestnej lavici. Vyhlásili ho za prvú hviezdu. Útočník hostí Marko Daňo sa do štatistík produktivity nezapísal.

Chára (vľavo) bol prvou hviezdou zápasu.
Chára (vľavo) bol prvou hviezdou zápasu. (Autor: TASR/AP)

Z deviateho víťazstva v sezóne sa teší Peter Budaj. Slovenský brankár výrazne prispel k víťazstvu Los Angeles nad New Jersey 4:2, keď pochytal 21 z 23 striel súperových hráčov a mal úspešnosť 91,3%.

NHL - sobota:

Philadelphia - Tampa Bay 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 15. T. Johnson (Killorn, Filppula), 28. Palát (Namestnikov), 45. Drouin (Palát)

Dallas - Edmonton 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Góly: 36. Eaves, 37. Jamie Benn (Klingberg, Spezza) - 3. McDavid, 12. Pittlick (Caggiula, Hendricks), 26. Klefbom (Slepyšev, Draisaitl), 27. McDavid (Puljujärvi, Benning), 47. McDavid (Puljujärvi, Slepyšev)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 19:36 min, 1 pluska

Ottawa - Florida 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 45. Pageau (Turris, Dzingel) - 1. Jágr (Barkov, Yandle), 12. J. Jokinen (Barkov, Jágr), 36. Marchessault (Demers, Trocheck), 50. Mackenzie (Jágr)

Boston - Winnipeg 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 23. Beleskey (Morrow, D. Moore), 32. Marchand (Chára), 37. Bergeron (Beleskey, Chára), 42. Schaller (Krug, Czarnik) - 58. Lowry (Laine, Enström)
Zdeno Chára (Boston) odohral 22:26 min, 2 asistencie, 1 strela, 1 "hit", 1 zblokovaná strela, 2 trestné minúty, prvá hviezda - Marko Daňo (Winnipeg) odohral 15:10 min, 4 "hity"

Buffalo - Pittsburgh 2:1 sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 9. Carrier (Fedun), rozhodujúci nájazd C. O´Reilly - 46. Crosby (Kunitz, Malkin)

Montreal - Toronto 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 16. Byron (S. Weber, Radulov), 21. Galchenyuk (Radulov, S. Weber) - 28. W. Nylander (Komarov, Matthews)

Arizona - San Jose 3:2 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 2. Rieder (Martinook), 28. Domi (Hanzal, DeAngelo), 62. Hanzal (Goligoski, Vrbata) - 41. Pavelski (Braun, Vlasic), 51. Wingels (Nieto, Schlemko)

Minnesota - Colorado 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Góly: 9. Coyle (Spurgeon, Suter), 27. Graovac (Brodin, Dumba) - 44. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 47. Söderberg (Iginla, Rantanen), 50. MacKinnon (Beauchemin, E. Johnson)

St. Louis - Nashville 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 24. Perron (Bowmeester, Schwartz), 48. Brodziak (Upshall), 52. Tarasenko (Fabbri) - 29. Ribeiro (C. Smith, P.K. Subban)

Vancouver - Chicago 3:4 pp (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)

Góly: 14. L. Eriksson (Bärtschi, Hutton), 38. Horvat (Burrows), 39. Sutter (H. Sedin, D. Sedin) - 43. Panarin (P. Kane, B. Campbell), 45. Hinostroza (Kempný), 56. Hartman (Hinostroza), 65. Marián Hossa (Keith, Hinostroza)
Marián Hossa odohral 17:40 min, 1 gól, 4 strely, 1 zblokovaná strela, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 11:59 min, 1 strela, 2 plusky, 3 "hity"

Domov»Hokej»NHL»Hossa dal víťazný gól, hviezdili česká legenda a zázračný tínedžer