Shiffrinová v Lake Louise vyhrala prvý zjazd v kariére

Mikaela Shiffrinová (uprostred) dominuje ženskému lyžovaniu.
Mikaela Shiffrinová (uprostred) dominuje ženskému lyžovaniu. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. dec 2017 o 23:23

Organizátori museli skrátiť trať a posunúť štart o hodinu a štvrť.

LAKE LOUISE. Američanka Mikaela Shiffrinová prekvapujúco zvíťazila v sobotňajšom skrátenom zjazde Svetového pohára alpských lyžiarok.

Súťaž v kanadskom stredisku Lake Louise vyhrala časom 1:27,55 minúty pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou (+0,13 s) a Švajčiarkou Michelle Gisinovou (+0,17 s). Slovensko nemalo na pretekoch zastúpenie.

Pre Shiffrinovú to bolo premiérové víťazstvo v zjazde, no už 33. celkovo vo Svetovom pohári. Obhajkyňa veľkého glóbusu prekvapila už v piatkových pretekoch, keď skončila v tejto disciplíne tretia a prvýkrát sa postavila na pódium.

"Musím povedať, že je to šialené. Počas celej mojej jazdy som mala slnko, zatiaľ čo ostatné pretekárky jazdili v hmle. Jednoducho som mala šťastie. Samozrejme, odviedla som aj dobrý výkon. Mojou výhodou bola aj skrátená trať. Začínalo sa v technickej časti, čo mi vyhovovalo a už v piatok som tam zajazdila veľmi dobre," cituje Mikaelu Shiffrinovú portál laola1.at.

Dvadsaťdvaročná Američanka odštartovala ako ôsma v poradí a na všetkých medzičasoch bola rýchlejšia ako dovtedy vedúca Rebensburgová, nakoniec ju zdolala o 13 stotín sekundy.

Z ďalších pretekárok jej výkon atakovali najviac Gisinová a Rakúšanka Cornelia Hütterová (+0,19 s), ktorá obsadila štvrté miesto.

Na štarte nechýbala ani Američanka Lindsey Vonnová, ktorá mala v piatok hrôzostrašne vyzerajúci pád, keď ju zastavili až ochranné siete pri trati. V sobotu skončila na 11. priečke.

Organizátori museli skrátiť trať a posunúť štart o hodinu a štvrť. Dôvodom bol výpadok prúdu a keďže nefungovali lanovky, lyžiarky museli na miesto nového štartu doviezť snežnými skútrami.