Supertalent Dvorský, Slafkovský v najlepšej desiatke. Toto o mladých Slovákoch píše draftový expert

Oh My Hockey|22. okt 2021 o 10:16

O generačných talentoch slovenského hokeja sa toho verejnosť zo slovenských médií dozvie dosť. Čoraz častejšie sa však ich mená skloňujú aj v zámorí.

Tony Ferrari, expert na draft, skaut a analytik píšuci pre The Hockey News (Sports Illustrated) sa vo svojom včerajšom článku zameral na desať zaujímavých mladých Európanov. Medzi vyvolených zarátal aj Juraja Slafkovského, prospekta pre draft 2022, a Dalibora Dvorského, ktorý môže byť draftovaný až v roku 2023.

Hoci Juraj Slafkovský mal miesto na titulnom obrázku článku, ako prvého opisoval Dalibora Dvorského týmito slovami:

"Nemohli by sme priniesť článok o silných štartoch európskych mladíkov bez toho, aby sme v ňom nespomenuli slovenský supertalent Dalibora Dvorského. Počnúc letom, keď nás ohúril na Hlinka Gretzky Cupe, až podnes, keď s 23 bodmi v 14 zápasoch vedie švédsku J20 Nationell, je Dvorský absolútnym dynamitom. Naozaj, má šestnásť, a vedie bodovanie jednej z najlepších líg do 20 rokov na svete.

Mladý Slovák hrajúci za švédsky AIK J20 kombinuje neuveriteľný zmysel pre načasovanie s vysokou úrovňou streleckých schopností, vďaka čomu je nebezpečný pri každom nájazde do útočného pásma. Dvorský na začiatku sezóny dokonca predvádza aj o niečo viac tvorcovských schopností, ako sa od neho čakalo. Rozdávajúc vynikajúce prihrávky je hrozbou takmer pri každom striedaní.

Ohľadom draftu do NHL v roku 2023 už všetci vedia, kto je Matvej Mičkov a Connor Bedard, ale Dvorský je excelentný a mal by byť zaradený na vrchol rebríčkov, ak bude pokračovať vo svojich doterajších výkonoch."

O Slafkovskom, momentálne pôsobiacom vo Fínsku, Ferrari napísal:

"Slafkovský, alias ďalšia slovenská hviezda z Hlinka-Gretzky Cupu, si upevnil svoje miesto v prvej desiatke hráčov pre budúcoročný draft tým, že prevalcoval konkurenciu na fínskej juniorskej úrovni.

192 centimetrov vysoký reprezentant Slovenska na juniorskej aj seniorskej úrovni si získava pozíciu jedného z najlepších hokejistov z krajiny. Je hrozbou ako tvorca hry aj strelec, rád posúva hru s pukom do stredu klziska.

Slafkovský celkom dobre využíva svoje fyzické prednosti na juniorskej úrovni, ale proti mužom ešte má priestor na rast. Zatiaľ čo na úrovni do 20 rokov nazbieral v piatich zápasoch 12 bodov, v Liige sa Slafkovský zasekol na jedinej asistencii. Priestor na rozvoj je tu naozaj veľký, v jeho hre je niekoľko "surových" prvkov, ktoré potrebujú vycibrenie. Napriek tomu je Slafkovský stále jeden z najlepších prospektov pre draft 2022."

17-ročný košický rodák je v každom väčšom preddraftovom rebríčku v prvej desiatke. Najvyššie ho má najznámejší z draftových expertov, Bob McKenzie, na 4. mieste.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: