Súhrn 7. dňa MS: Česi prežili v zápase so Slovinskom klinickú smrť

Českí hokejisti sa tešia z víťazstva 6:2 nad Slovinskom.
Českí hokejisti sa tešia z víťazstva 6:2 nad Slovinskom. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|19. máj 2023 o 00:10

Na štvrťfinále nemusí Slovákom stačiť ani 13 bodov.

RIGA. Keď si cez zápas tréner zavolá hráčov, na malej tabuli im fixou kreslí taktiku. Ukazuje, ako sa majú rozostaviť, na čo si dať pozor, ako zakončiť akciu.

Je to schéma, ktorú majú oni premeniť na klzisku na góly a víťazstvo.

Po zápase Česka so Slovinskom na MS v hokeji sa internetom šíri taktika, s ktorou sa snažil tréner Kari Jalonen zvrátiť nepriaznivý stav.

Česi totiž prehrávali so Slovinskom takmer dve tretiny 0:2. Jalonen vraj na tabuľu len napísal Kubalík a nakreslil šípku na bránku súpera.

Tak prosté to bolo. Žiadne prečíslenia, prihrávky.

Rozkaz znel: Kubalík vpred.

A vyšlo to.

Kapitán: Bola to fuška

Český útočník Dominik Kubalík strelil Slovincom najskôr dva góly, aby zápas vyrovnal. Na konci stretnutia zavŕšil hetrik strelou do prázdnej bránky.

Česi síce vyhrali, ale dve tretiny sa trápili. Bolo na nich vidieť, že sa im vôbec nedarí. Slovinci pritom nie sú tímom, ktorý by im dokázal dlho klásť prekážky. V prvej polovici zápasu však boli práve oni lepší. Do 37. minúty viedli 2:0.

„Prežili sme klinickú smrť... Táto výhra nás ale môže ešte viac stmeliť,“ reagoval po zápase obranca Michal Jordán.

„Bola to fuška. Nešlo to, ako sme si priali. Dnes už nie je ľahké zdolať nikoho, ak prehrávate 0:2,“ hovoril pe idnes.cz kapitán Roman Červenka.

V poslednú tretinu však vyhrali Česi 5:0 a celý zápas 6:2

Vďaka víťazstvu si poistili 3. priečku v B-skupine. Po štyroch zápasoch majú 10 bodov.

Vytiahnite kalkulačky

Domov»MS v hokeji 2023»Súhrn 7. dňa MS: Česi prežili v zápase so Slovinskom klinickú smrť