Z gólovej prestrelky vyšli ako víťazi Nemci. S Dánmi zohrali tuhý súboj

Sportnet, TASR|18. máj 2023 o 21:41

V zápase padlo až 10 gólov.

MS v hokeji 2023 - skupina A

Dánsko - Nemecko 4:6 (1:0, 1:3, 2:3)

Góly: 6. Lassen (M. Lauridsen), 40. Bau Hansen (Krogsgaard, Wejse), 56. Wejse (Olesen, Andersen), 60. Wejse (M. Lauridsen, Koch) – 30. Peterka (Wissmann), 32. Ehl (M. Müller, Seider), 38. M. Müller (Noebels, Peterka), 56. J. Müller (Wissmann, Stachowiak), 59. Noebels (Sturm), 60. Sturm.

Rozhodovali: Hribik (ČR), Langin (Kan.) - Briganti (USA), Yletyinen (Švéd.), vylúčení: 2:0 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3964 divákov.

Dánsko: Dichow – M. Lauridsen, Lassen, Jensen Aabo, Koch, Krogsgaard, O. Lauridsen, Gammelgaard – N. Jensen, Russell, Ehlers – Bödker, Poulsen, Storm – Scheel, Aagaard, Andersen – Bau Hansen, Wejse, Olesen – Asperup

Nemecko: Niederberger – M. Müller, Seider, J. Müller, Wissmann, Szuber, Gawanke, Wagner – Noebels, Kahun, Peterka – Ehl, Sturm, Soramies – Tiffels, Wiederer, Kastner – Schütz, Varejcka, Tuomie – Stachowiak

Správu aktualizujeme

TAMPERE. Dánsko a Nemecko dnes odohrali svoj štvrtý zápas v skupine A na MS v hokeji 2023. Duel sa odohral v Nokia Arene vo fínskom Tampere.

Nemci mali za sebou tri tesné prehry a ak si chceli ešte udržať šancu na postup do štvrťfinále, potrebovali vyhrať.

Napokon dokázali dánsku reprezentáciu zdolať s výsledkom 6:4 a na konte majú tri body. Na MS si tak pripísali na konto prvé víťazstvo.

Dáni po voľnom dni nastúpia v sobotu o 11.20 SELČ proti USA. Nemci sa stretnú v piatok od 19.20 proti Rakúšanom.

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2023

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Dánsko - Nemecko na MS v hokeji 2023

I. tretina:

Dáni začali v dueli lepšie a v 6. minúte otvorili skóre, keď si strelu Lassena nešťastne tečoval do vlastnej siete M. Müller.

Mužstvo Harolda Kreisa po inkasovanom góle zvýšilo aktivitu, no v prvej tretine nevedelo prekonať brankára Dichova.

II. tretina:

V polovici duelu vyrovnal Peterka a krátko na to už Nemci vyhrávali 2:1, keď Ehl využil zaváhanie brankára Dichova.

V 38. minúte M. Müller zvýšil na rozdiel dvoch gólov, no 23 sekúnd pred koncom druhej časti sa presadil Bau Hansen.

III. tretina:

Tretia tretina bola o snahe Severanov, ktorá vyústila do gólu Wejseho v 56. minúte.

O dvadsať sekúnd neskôr však Nemci opäť viedli, keď J. Müller strelou od modrej čiary prekvapil Dichova.

V závere ešte padli tri góly, Noebels a Sturm zakončili do prázdnej brány, za Dánov skorigoval Wejse.

Hlasy po zápase

/zdroj: IIHF/

Nico Sturm, útočník Nemecka, v zápase 1+1: "V druhej tretine sme hrali náš najlepší hokej. Boli sme silní na puku a myslím si, že sme boli všade. To je niečo, čo nám v prvých zápasoch dosť chýbalo."

Patrick Russell, útočník Dánska: "Nehrali sme dobre v obrane, dovolili sme im streliť príliš veľa gólov. Nepodali sme dosť dobrý výkon a preto sme prehrali."

Domov»MS v hokeji 2023»Z gólovej prestrelky vyšli ako víťazi Nemci. S Dánmi zohrali tuhý súboj