Štvrtok, 22. apríla, 2021Meniny má Slavomír

Z tohto zápasu vyšli víťazne. Súd zachránil miesto v lige dvom klubom

Hráč Marseille Dimitri Payet (uprostred) pred hráčmi Amiens. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. jún 2020 o 18:39

Amiens a Toulouse nateraz nezostupujú.

PARÍŽ. Najvyšší francúzsky správny súd v utorok potvrdil rozhodnutie o zrušení zvyšku futbalovej sezóny v krajine kvôli pandémii koronavírusu.

Zároveň však rozhodol, že zostup tímov Amiens a Toulouse do druhej ligy neplatí a nariadil prehodnotiť formát nového ročníka Ligue 1.

Súd sa zaoberal rozhodnutím o zrušení Ligue 1 po tom, čo ho v máji napadli prezident Lyonu Jean-Michel Aulas a dva pôvodne zostupujúce kluby v snahe, aby sa dohralo zostávajúcich desať kôl.

Podľa súdu neexistujú žiadne vážne pochybnosti o zákonnosti rozhodnutia predčasne ukončiť sezónu. Na druhej strane však uviedol, že zostup Amiens a Toulouse neplatí.

Ligue 1 predčasne ukončili 28. apríla po tom, čo premiér Édouard Philippe oznámil, že nebude možné až do konca augusta usporiadať veľké športové podujatia, hoci aj bez divákov.

Vo Francúzsku odohrali 28 kôl a titul pridelili Parížu Saint-Germain. Podľa poradia v tabuľke budú hrať Parížania v Lige majstrov spolu s Marseille a Rennes, v Európskej lige sa predstavia Lille a Reims, Lyon obsadil až siedmu priečku.

Do nižšej súťaže mali zostúpiť Amiens a Toulouse a postup medzi elitu si vybojovali Lorient a Lens. Šťastie malo Nimes, ktoré skončilo tretie od konca a za normálnych okolností by bojovalo v baráži. Tú ale zrušili.

Súvisiace články