Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Suchá po náročnom decembri zvolila začiatok až vo februári

SITA|Publikované 10. jan 2008 o 15:07

BRATISLAVA 10. januára (SITA) - Absencia slovenskej tenistky Martiny Suchej v kvalifikácii dvojhry na Australian Open vyvolala otázniky. "Nie, nie, nekončím," zasmiala sa 27-ročná Novozámčanka a dodala: ...

BRATISLAVA 10. januára (SITA) - Absencia slovenskej tenistky Martiny Suchej v kvalifikácii dvojhry na Australian Open vyvolala otázniky. "Nie, nie, nekončím," zasmiala sa 27-ročná Novozámčanka a dodala: "S tým pravým ramenom, pre ktoré som vlani necestovala na US Open, to už asi nikdy nebude optimálne a občas ma pobolieva, ale nie tak, aby som nemohla hrať. Neobmedzuje ma pri podaní."

Niekdajšia 37. hráčka svetového rebríčka WTA Tour (apríl 2002) objasnila pre agentúru SITA svoju neprítomnosť v Melbourne, kde naposledy nebola v sezóne 1999, takto: "Po letných zdravotných problémoch som mala v závere minulého roka trošku iný turnajový program ako obvykle. Hrala som až do polovice decembra a vlastne by hneď na to nadväzovala príprava. Pre pokles renkingu by som však musela na Australian Open ísť do kvalifikácie a nemohla by som tam účinkovať na predchádzajúcich turnajoch. Celkovo pritom ide o dosť vyčerpávajúcu záležitosť s cestovaním, aklimatizáciou a podobne. Zvolila som si teda variant s vynechaním Austrálie a pauzou v záverečných decembrových týždňoch."

Držiteľka dvoch titulov na hlavnom okruhu (Hobart 2002, Québec 2004) sa stále pripravuje na bratislavskom Interi pod dohľadom Borisa Borgulu a Ladislava Švarca. Šarmantná praváčka, ktorá sa počas vlaňajška vytratila z 84. renkingovej priečky na aktuálnu 172. pozíciu, teda využíva rovnaké zázemie ako napríklad Pavol Červenák, Filip Polášek, Klaudia Malenovská či v minulosti Katarína Kachlíková.

Suchá, ktorá vstúpila na profi-okruh už v roku 1996, sa po nedávnom prechode Jarmily Gajdošovej pod austrálsku vlajku stala slovenskou singlovou ženskou trojkou, ale v súvislosti s februárovým brnianskym fedcupovým stretnutím sa jej meno prakticky vôbec neobjavilo v prognózach: "Ťažká téma na stručnú odpoveď," povzdychla si finalistka medzinárodných majstrovstiev SR 2001 a pokračovala: "Nikým som nebola kontaktovaná a oslovená. Druhá vec je, že si už dosť dobre ani nedokážem predstaviť spoluprácu so zväzom po tých ostatných rokoch. Neviem, či by sme dospeli k nejakej dohode," podotkla víťazka novembrového turnaja s dotáciou 25 000 USD v nemeckom Ismaningu a svoj najbližší športový program načrtla takto: "Začnem v prvom februárovom týždni v thajskej Pattayi a potom mám na programe Memphis, podujatie ITF v Las Vegas a napokon Indian Wells."


Súvisiace články