Štvrtok, 22. apríla, 2021Meniny má Slavomír

Štvrťfinále svet. skup. a 2. kolo I. skupín zón - nominácie

SITA|2. apr 2008 o 13:48

BRATISLAVA 2. apríla (SITA) - Nominácie tenistov na stretnutia štvrťfinále svetovej skupiny a finálové zápasy 2. kola I. skupín regionálnych zón Davisovho pohára 2008 reprezentačných družstiev mužov (hrá ...

BRATISLAVA 2. apríla (SITA) - Nominácie tenistov na stretnutia štvrťfinále svetovej skupiny a finálové zápasy 2. kola I. skupín regionálnych zón Davisovho pohára 2008 reprezentačných družstiev mužov (hrá sa 11. - 13. apríla):


Svetová skupina - štvrťfinále (zhora podľa "pavúka"):

RUSKO - ČESKO

(Moskva, Malá športová aréna Lužniki, antuka v hale, kapacita 6480 divákov)

Rusko: Nikolaj Davydenko, Michail Južnyj, Igor Andrejev, Dmitrij Tursunov, kapitán: Šamil Tarpiščev

Česko: Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Lukáš Dlouhý, Pavel Vízner, kapitán: Jaroslav Navrátil


ARGENTÍNA - ŠVÉDSKO

(Buenos Aires, Estadio Parque Roca, antuka vonku, kapacita 14 097 divákov)

Argentína: David Nalbandian, Guillermo Caňas, Juan Monaco, Jose Acasuso, kapitán: Alberto Mancini

Švédsko: Robin Söderling, Jonas Björkman, Thomas Johansson, Robert Lindstedt, kapitán: Mats Wilander


NEMECKO - ŠPANIELSKO

(Brémy, AWD Dome, tvrdý povrch Rebound Ace Synpave v hale, kapacita 9300 divákov)

Nemecko: Philipp Kohlschreiber, Nicolas Kiefer, Michael Berrer, Philipp Petzschner, kapitán: Patrik Kühnen

Španielsko: Rafael Nadal, David Ferrer, Fernando Verdasco, Feliciano Lopez, kapitán: Emílio Sanchez


USA - FRANCÚZSKO

(Winston-Salem, Lawrence Joel Veterans Memorial Coliseum, tvrdý povrch Premier Court v hale, kapacita 14 500 divákov)

Spojené štáty americké: Andy Roddick, James Blake, Bob Bryan, Mike Bryan, kapitán: Patrick McEnroe

Francúzsko: Richard Gasquet, Jo-Wilfried Tsonga, Paul-Henri Mathieu, Michael Llodra, kapitán: Guy Forget


Finálové 2. kolo I. skupín kontinentálnych zón:

Euroafrická zóna:

CHORVÁTSKO - TALIANSKO

(Dubrovník, Sportska Dvorana, tvrdý povrch RuKortHard v hale, kapacita 2300 divákov)

Chorvátsko: Ivo Karlovič, Marin Čilič, Mario Ančič, Roko Karanušič, kapitán: Goran Prpič

Taliansko: Potito Starace, Filippo Volandri, Andreas Seppi, Simone Bolelli, kapitán: Corrado Barazzutti


MACEDÓNSKO - HOLANDSKO

(Skopje, TK Jug, antuka vonku, kapacita 800 divákov)

Macedónsko: Predrag Rusevski, Lazar Magdincev, Ilija Martinoski, Tomislav Jotovski, kapitán: Dejan Marinkovič

Holandsko: Robin Haase, Peter Wessels, Jesse Huta Galung, Thiemo De Bakker, kapitán: Jan Siemerink


BIELORUSKO - ŠVAJČIARSKO

(Minsk, Futbalová manéž, tvrdý povrch Play-turf v hale, kapacita 4769 divákov)

Bielorusko: Max Mirnyj, Vladimir Volčkov, Andrej Karatčenia, Vladimir Ignatik, kapitán: Dmitrij Tatur

Švajčiarsko: Stanislas Wawrinka, Stéphane Bohli, Michael Lammer, Yves Allegro, kapitán: Severin Lüthi


SLOVENSKO - GRUZÍNSKO

(Bratislava, Sibamac aréna NTC, antuka v hale, kapacita 4000 divákov)

Slovensko: Lukáš Lacko, Dominik Hrbatý, Martin Kližan, Michal Mertiňák, kapitán: Miloslav Mečír

Gruzínsko: Nodar Itonišvili, Irakli Labadze, Nikoloz Kurdadze, Revaz Osadze, kapitán: Victor Bakši


Ázijskooceánska zóna:

AUSTRÁLIA - THAJSKO

(Townsville, Entertainment and Convention Centre, tvrdý povrch DecoTurf v hale, kapacita 4657 divákov)

Austrália: Lleyton Hewitt, Peter Luczak, Chris Guccione, Paul Hanley, kapitán: John Fitzgerald

Thajsko: Danai Udomchoke, Weerapat Doakmaiklee, Kirati Siributwong, Perakiat Siriluethaiwattana, kapitán: Tanakorn Srichaphan


INDIA - JAPONSKO

(Naí Dillí, R. K. Khanna Tennis Stadium, tráva vonku, kapacita 5000 divákov)

India: Maheš Bhupáthí, Prakaš Amritradž, Rohan Bopanna, hrajúci kapitán: Leander Paes

Japonsko: Kei Nišikori, Go Soeda, Takao Suzuki, Satoši Iwabuči, kapitán: Eidži Takeuči


Americká zóna:

ČILE - KANADA

(Santiago, Estadio Nacional, antuka vonku, kapacita 7600 divákov)

Čile: Fernando González, Nicolas Massú, Paul Capdeville, Hans Podlipnik, kapitán: Hans Gildemeister

Kanada: Daniel Nestor, Frederic Niemeyer, Peter Polansky, Vasek Pospisil, kapitán: Martin Laurendeau


BRAZÍLIA - KOLUMBIA

(Sao Paulo-Sorocaba, Tenis Clube de Sorocaba, antuka vonku, kapacita 4000 divákov)

Brazília: Marcos Daniel, Thomaz Bellucci, André Sá, Marcelo Melo, kapitán: Francisco Costa

Kolumbia: Alejandro Falla, Santiago Giraldo, Michael Quintero, Carlos Salamanca, kapitán: Felipe Beron


Súvisiace články