Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Stümpel má nastúpiť za Iliašovce v 8. futbalovej lige

Jozef Stümpel vymení korčule za kopačky. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 9. máj 2014 o 08:07

Majster sveta v hokeji Jozef Stümpel si vybavil futbalovú registračku a cez víkend by mal hrať za amatérske Iliašovce.

ILIAŠOVCE. Naoko obyčajný majstrovský súboj 8. ligy medzi futbalistami Iliašoviec a Richnavy v okrese Spišská Nová Ves bude mať jeden veľký ťahák. V drese domáceho tímu by sa mal na trávniku predstaviť hokejista Jozef Stümpel. Ako sa zrodil príchod tejto hviezdnej akvizície so skúsenosťami zo svetových klzísk a v uplynulej sezóne lídra strieborného tímu Nitry v extralige? Bielo-čierny dres Iliašoviec si už niekoľko sezón obliekajú dvaja hokejisti pôsobiaci v Nitre so spišskými koreňmi Peter Ordzovenský a Lukáš Novák. A tí dotiahli do svojho "futbalového" tímu aj už takmer hokejovú legendu Stümpela.

"Je to pravda," potvrdil informáciu manažér FK 56 Iliašovce Slavomír Frankovič pre denník Korzár. "Začali sme to brať vážnejšie, keď nám poslal svoju fotografiu na registračný preukaz. Už je zaregistrovaný v našom klube a v nedeľu ho očakávame. Pred zápasom plánujeme menšiu slávnosť, kde túto veľkú osobnosť privítame v našej obci. Pevne verím, že nastúpi aj v samotnom zápase. Možno vytvoríme útok Stümpel - Novák - Ordzovenský," dodal S. Frankovič.

Korzár ďalej pripomína, že ak 41-ročný Stümpel v nedeľu od 10.30 h nastúpi za Iliašovce, na svoj prvý majstrovský futbalový zápas tak skoro nezabudne. Súperom domácich je FC Richnava, ktorého káder tvoria rómski futbalisti. "Všetkých fanúšikov futbalu, ale aj hokeja vítame v nedeľu u nás. Pre vzácneho hosťa už máme pripravený aj dar," dodal manažér IIiašoviec.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.