Balážová potrápila hráčku svetovej triedy. Slováci nedokázali zdolať Taiwan

Barbora Balážová.
Barbora Balážová. (Autor: TASR)
TASR|9. dec 2023 o 13:07

Posledný duel odohrajú Slováci proti Francúzsku.

Skupina o 1. až 8. miesto

Slovensko - Taiwan 3:8

Samuel Arpáš, Ema Labošová - Jang Čch'a-An, Li Jü-Jhun 0:3 (-9, -5, -8)

Barbora Balážová - Čchen Sz-Jü 1:2 (-8, 9, -4)

Jakub Zelinka - Lin Jen-Čchun 2:1 (7, 6, -8)

Samuel Arpáš, Jakub Zelinka - Jang Čch'a-An, Wang Čchen-Jou 0:2 (-4, -5)

ČCHENG TU. Slovenská stolnotenisová reprezentácia uhrala najlepší výsledok vo finálovej skupine o 1. až 8. miesto na Svetovom pohári miešaných tímov v čínskom Čcheng-tu proti súperom z Taiwanu.

Zverenci trénera Jaromíra Truksu získali v sobotňajšej konfrontácii s ázijským družstvom tri sety, ale stretnutie o 7. priečku prehrali 3:8 a tak je isté, že obsadia konečnú 8. pozíciu.

Slováci nastúpili bez mužskej jednotky Wang Janga a príležitosť dostal mladík Samuel Arpáš, ktorý v mixe po boku Emy Labošovej začali nádejne, ale napokon proti duu Jang Čch'a-An, Li Jü-Jhun nezabodovali (0:3).

Barbora Balážová odohrala dva vyrovnané sety proti Čchen Sz-Jü, jeden z nich získala (1:2). Jakub Zelinka nadviazal na svoje predchádzajúce solídne vystúpenia, vyhral prvé dva sety a jeho súper Lin Jen-Čchun v treťom odvrátil hladkú prehru (2:1).

V deblovom súboji ťahali Arpáš a Jakub Zelinka za kratší koniec, hladko prehrali s dvojicou Jang Čch'a-An, Wang Čchen-Jou oba sety, čo znamenalo koniec aj teoretických nádejí na slovenský obrat.

"Wang musel odcestovať, takže som mohol postaviť len dve ženy, čo nám v princípe teraz neprekážalo, keďže Kukuľková sa necítila zdravotne dobre. Dúfam, že do nedeľňajšieho stretnutia sa dá dokopy.

Začiatok sme mali veľmi dobrý. Naši viedli v mixe 7:3, ale potom sa trochu zľakli. Najmä Labošová spravila pár zbytočných chýb. Nepomohol ani oddychový čas za stavu 7:6. Škoda toho.

Balážová vyhrávala v úvode 4:1, zaskočila súperku svetovej triedy, ale neudržala úroveň svojho výkonu až do konca. V druhom hrala oveľa lepšie a v treťom ju súperka už prevýšila.

Zelinka viedol 2:0 na sety a v treťom nezvládol koncovku. Podanie chcel presne umiestniť a pokazil. To sú tri sety, ktoré sme mohli získať a pokračovalo by sa ďalej za oveľa priaznivejších okolností.

Taiwan bol po nás druhý najslabší v tejto skupine. Setov na našom konte mohlo byť viac. Naberáme však skúsenosti z takéhoto vrcholného podujatia. Keď ešte niekedy budeme mať šancu a naskytne sa nám možnosť štartovať medzi absolútnou elitou, tak už by to mohlo byť lepšie.

V nedeľu zakončíme naše vystúpenie s Francúzskom (o 6.00 h SEČ), ale veľké nádeje si nerobíme. Musíme byť realisti," uviedol pre SSTZ Truksa.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Balážová potrápila hráčku svetovej triedy. Slováci nedokázali zdolať Taiwan