Slováci postúpili v Číne medzi najlepšiu osmičku. Truksa: Veľký úspech

Slovenskí reprezentanti v stolnom tenise.
Slovenskí reprezentanti v stolnom tenise. (Autor: Facebook Slovenský stolnotenisový zväz)
SITA|5. dec 2023 o 14:46

Slovenskí stolní tenisti odohrajú ešte šesť zápasov.

BRATISLAVA. Slovenskí reprezentanti v stolnom tenise postúpili na Svetovom pohári miešaných tímov v čínskom Čcheng-tu medzi osem najlepších výberov.

Slováci totiž po pondelkovom triumfe nad tímom Portugalska zdolali v utorok aj Egypťanov 8:2 a nič na ich postup nezmenila ani následná prehra s Nemcami 1:8.

Každý súboj sa hral na tri sety a celkovým víťazom zápasu bol tím, ktorý ako prvý získal osem setov.

Tri body proti Egypťanom získal Wang Jang triumfom nad Mohamedom El-Beialim 3:0, po dva body si pripísali Barbora Balážová v stretnutí proti Marwe Alhodabyovej aj Jakub Zelinka s Tatianou Kukuľkovou v mixe proti páru Youssef Abdel-Aziz, Mariam Alhodabyová.

Rozhodujúci ôsmy bod získali Balážová s Kukuľkovou v štvorhre žien proti dvojici Mariam Alhodabyová, Marwa Alhodabyová. Proti Nemcom získala jediný bod Balážová pri prehre so Šan Siao-na.

"Zápas s Egyptom bol z našej strany menej nervózny na rozdiel od toho s Portugalskom, kde sme víťazstvo vydreli.

Naši hrali už uvoľnenejšie, zvykli si na prostredie. Podržal nás Wang, ale bol to kolektívny výkon. Páči sa mi tento systém, že tím tvoria muži i ženy. My sme dobrý kolektív.

Samozrejme, kto nehrá, je nahnevaný, ale to je dobre, lebo každý chce prispieť k úspechu. S Nemeckom je škoda nevyužitých šancí.

Mali sme nejaké, ale bolo ich málo. S takýmto dobrým súperom, aj keď to nebolo najlepšie Nemecko, ale stále disponuje veľkou kvalitou, musíme príležitosti zužitkovať a zahrať nad svoje možnosti.

Darilo sa nám to len čiastočne. Musíme uznať, že Nemci boli lepší. Možno namiesto 1:5 mohlo byť priebežne 3:3 a mohli sme sa ešte o niečo pokúsiť.

Myslím si, že 1:8 je nezaslúžene vysoká prehra," uviedol reprezentačný tréner Jaroslav Truksa na oficiálnom webe Slovenského stolnotenisového zväzu.

Do ďalšej časti turnaja si Slováci preniesli prehru s Nemcami, pred nimi je však ešte šesť duelov proti ďalším výberom, ktoré postúpili zo skupiny.

"Čaká nás ešte šesť zápasov. Zo základnej skupiny si prenášame prehru s Nemeckom, ale ešte sa to môže všelijako zamotať.

Už to, že sme v najlepšej osmičke, je pre nás v každom prípade veľký úspech, keďže z hľadiska rebríčkového postavenia sme boli na 16. mieste.

Takže sme poskočili o dosť pozícií a pre Slovensko je to veľmi dobré," doplnil Truksa.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Slováci postúpili v Číne medzi najlepšiu osmičku. Truksa: Veľký úspech