Slovenské stolnotenistky na MS končia, dosiahli však historický úspech

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
TASR|6. okt 2022 o 15:30 (aktualizované 6. okt 2022 o 19:11)

Vo štvrťfinále MS prehrali s Japonskom.

ČCHENG-TU. Slovenské stolné tenistky prehrali vo štvrťfinále MS družstiev v čínskom meste Čcheng-tu s favorizovaným Japonskom hladko 0:3.

Už postupom medzi osmičku najlepších však dosiahli historicky najlepšie umiestnenie medzi elitou. Ich doterajšie maximum bolo 13. miesto v malajzijskom Kuala Lumpure v roku 2000.

Slovenky v zložení Ema Labošová, Tatiana Kukuľková a Barbora Balážová prehrali na prebiehajúcich MS s Japonskom už v základnej skupine 0:3 a aj vtedy dokázali so súperkami uhrať iba dva sety.

Vo štvrťfinálovom súboji sa to podarilo Balážovej v súboji s Hinou Hajataovou i Kukuľkovej proti Miju Nagasakiovej, oba zápasy sa skončili zhodne 1:3. V prvom stretnutí Mima Itoová zdolala Emu Labošovú hladko 3:0.

"Japonky boli lepšie. Ema nezopakovala dobrý výkon z prvého zápasu proti Itovej. Horšie prijímala podanie a ani nemala dobré postavenie pri loptách, robila veľa nevynútených chýb.

Baška mala vyhrať prvý set, keď v ňom viedla 9:6. Možno som mal zobrať oddychový čas za stavu 9:8, ale po bitke je každý generál. Hrala však veľmi dobre a chýbalo málo.

Kukuľková s Nagasakiovou odohrala minimálne vyrovnaný zápas, kde tiež nevyužila nádejný stav 10:7 v treťom sete. Vývoj mohol byť iný. Celkovo však môžem hodnotiť MS len pozitívne.

Prehrali sme len so silnými Japonkami. Štvrťfinále je obrovský a historický úspech pre nás všetkých," zhodnotil pre Slovenský stolnotenisový zväz reprezentačný tréner Jaromír Truksa.

Jeho zverenky po postupe zo základnej skupiny z druhej priečky (bilancia 3 víťazstvá - 1 prehra) vyradili v osemfinále svetového šampionátu Francúzsko 3:1.

Japonky sa v semifinále stretnú s Taiwanom, ktorý zdolal Singapur 3:2.

MS v stolnom tenise družstiev 2022

Ženy - štvrťfinále:

Slovensko - Japonsko 0:3

Ema Labošová - Mima Itoová 0:3 (-9, -1, -3)

Barbora Balážová - Hina Hajataová 1:3 (-9, -7, 9, -6)

Tatiana Kukuľková - Miju Nagasakiová 1:3 (6, -5, -11, -7)

Ďalšie zápasy:

Taiwan - Singapur 3:2

Hongkong - Nemecko 2:3

Čína - Portugalsko 3:0