Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Stoch stavia gól Španielom nad všetky vrátane slávnejšieho

Stoch oslavuje gól proti Španielom. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 4. dec 2014 o 16:36

Fenerbahce má výnimočné miesto v mojom srdci. Dúfam, že jedného dňa budem nazad, povedal 25-ročný krídelník.

BRATISLAVA. Slovenský krídelník Miroslav Stoch stavia októbrovú žilinskú hlavičku z 87. min do siete Španielov na konečných 2:1 v C-skupine kvalifikácie o postup na futbalové ME 2016 do Francúzska nad všetky svoje ostatné góly.

"Ak by som si mal vybrať iba jeden, bol by to práve tento," vyhlásil 25-ročný nitriansky rodák pre web Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Portál nezabudol pripomenúť, že medzi "ohrdnutými" zásahmi je aj ten, za ktorý Stoch získal Puskás Award 2012 v súťaži o najkrajší svetový gól roka.

Mimoriadny gól

"Nikdy nezabudnem na večer, keď som si prevzal tú cenu. Ani na gól, ktorým som si ju vyslúžil," vyhlásil Stoch.

"Napriek tomu je ten gól Španielom pre mňa veľmi, veľmi mimoriadny. V prvom rade preto, lebo všetci vedia, aký kvalitný je to tím. Okrem toho som nikdy predtým v súťažnom zápase neskóroval hlavou. Navyše, bol to kľúčový zásah, ktorý nám z nadčasového hľadiska veľmi môže pomôcť v kvalifikačnom úsilí," vysvetlil Stoch a dodal:

"Ešte je pred nami dlhá cesta a nesmieme prestať pracovať a veriť. Ak v tom obstojíme, dosiahneme naše ciele."

Na všetkých má dobré spomienky

Stoch už prešiel cez FC Chelsea, Twente z holandského Enschede, Fenerbahce Istanbul a PAOK Solún, od augusta 2014 je na hosťovaní v FC Al-Ain v Abú Zabí v SAE (po ročnom takisto dočasnom pôsobení v Grécku). Netají, že by nedbal vrátiť sa do Turecka:

"Na každý klub a krajinu mám pekné spomienky. Fenerbahce však má výnimočné miesto v mojom srdci. Dúfam, že jedného dňa budem nazad. Po tejto sezóne ešte stále budem mať s ´Fenerom´ kontrakt na tri roky. Azda teda znova budem mať možnosť zažiť tú atmosféru a úžasných fanúšikov."

Účastník MS 2010 v JAR Stoch priznal, že v lete bol o jeho služby interes: "A nie malý... Najdôležitejšia pre mňa bolo môcť pravidelne hrávať. Preto som sa rozhodol pre Al-Ain."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.