Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Stoch sa v lete vráti do Fenerbahce Istanbul

Slovenský reprezentant Miroslav Stoch sa stal hráčom Fenerbahce Istanbul v roku 2010. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 25. máj 2015 o 14:17

Rozprávali sme sa s predstaviteľmi Fenerbahce. Vedenie tohto tureckého klubu chce, aby sa vrátil do Istanbulu, hovorí Stochov agent Milan Lednický

BRATISLAVA. Slovenský futbalový reprezentant a hráč tímu FC Al-Ain Miroslav Stoch sa takmer naisto vráti zo Spojených arabských emirátov do tureckého klubu Fenerbahce Istanbul, ktorého je kmeňovým hráčom.

Dvadsaťpäťročnému krídelníkovi sa v SAE, kde sa tešil nedávno z majstrovského titulu, onedlho končí ročné hosťovanie.

"Rozprávali sme sa s predstaviteľmi Fenerbahce. Vedenie tohto tureckého klubu chce, aby sa vrátil do Istanbulu. Myslím si, že ani Miňo nie je proti tomu. Navyše vo ´Feneri´ má ešte tri roky platnú zmluvu - do leta 2018," uviedol v pondelok agentúre SITA Stochov agent Milan Lednický zo zastupiteľskej spoločnosti Football Service Agency.

V súvislosti s rodákom z Nitry, ktorý pôsobil aj v anglickom klube FC Chelsea, holandskom Twente Enschede a bol i v gréckom mužstve PAOK Solún, sa objavili informácie o záujme Dinama Moskva. Ruský klub je podľa viacerých tureckých médií údajne ochotný za slovenského futbalistu zaplatiť štyri milióny eur.

"Interes Dinama? Ja o tom nič neviem, nezakladá sa to na pravde," zdôraznil manažér Lednický na margo možnosti, že by sa držiteľ Puskásovej ceny od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) za najkrajší gól roka 2012 mohol stretnúť v jednom klube s krajanom Tomášom Hubočanom.

Stoch sa stal hráčom Fenerbahce Istanbul v júni 2010. Po troch rokoch v Turecku odišiel na ročné hosťovanie do gréckeho mužstva PAOK Solún.

V júli 2014 predĺžil kontrakt s istanbulským mužstvom o ďalšie štyri roky a vzápätí putoval na ročné hosťovanie do mužstva FC Al-Ain v Spojených arabských emirátoch.

V národnom mužstve SR odohral Stoch 49 duelov a strelil v nich 5 gólov.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.