Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Najproduktívnejším Slovákom v NHL je Tatar, s Černákom vynikajú v štatistike +/-

Erik Černák a Nikita Kučerov sa radujú po jednom z gólov Tampy Bay. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. feb 2019 o 09:38

Lídrom súťaže je Kučerov.

Štatistiky Slovákov v NHL 2018/2019

(k 4. februáru 2019)

Štatistiky hráčov:

KlubZápasyGólyAsist.Body+/-StrelyTr. min.
1.T. TatarMontreal53162339+1112922
2.R. PánikArizona48101121-48928
3.E. ČernákTampa Bay31178+115021
4.Z. CháraBoston3334704929
5.Ch. JarošOttawa39145-114219
6.P. CehlárikBoston6213+3114
7.M. MarinčinToronto10022-1158
8.M. DaňoWinnipeg/
Colorado
8000-137

Štatistiky brankárov:

KlubZápasyVýhryZákrokyGóly%PriemerBody
1.J. HalákBoston27137186491,82,490 + 3
2.P. BudajLA3027681,85,020 + 0

Celkové štatistiky v NHL 2018/2019

Kanadské bodovanie:

KlubZápasyGólyAsist.Body
1.Nikita KučerovTampa Bay52225880
2.Patrick KaneChicago52314576
3.Connor McDavidEdmonton51314576
4.Johny GaudreauCalgary52294574
5.Mikko RantanenColorado51235174
6.Nathan MacKinnonColorado51274471
7.Brayden PointTampa Bay51303565
8.Blake WheelerWinnipeg52105464
9.Leon DraisaitlToronto52293463
10.Mitchel MarnerToronto51204363
79.Tomáš TatarMontreal53162339
222.Richard PánikArizona48101121

Najlepší strelci:

  • 37 gólov - Alexander Ovečkin (Washington)
  • 31 gólov - Patrick Kane (Chicago) a Jeff Skinner (Buffalo)
  • 30 gólov - Brayden Point (Tampa Bay), Connor McDavid (Edmonton), David Pastrňák (Boston)

Súvisiace články