Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana
Peter Sagan si pred štartom pretekov elite na MS 2018 v nórskom Bergene podáva ruku s prezidentom Medzinárodnej cyklistickej únie Davidom Lappartientom. Sagan vybojoval pre Slovensko šesť miesteniek, siedmu získal on ako aktuálny majster sveta. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 25. aug 2018 o 14:06

Pozrite si kompletný zoznam jazdcov v pretekoch elite.

Zoznam tímov na MS v cyklistike 2018 - Štartová listina - Preteky mužov elite (Peter Sagan):

V pretekoch mužov elite (nedeľa 30. septembra 2018) na MS v cyklistike 2018 v rakúskom Innsbrucku sa predstaví dokopy 44 krajín.

Desať najlepších podľa rebríčka národov UCI môže postaviť na štart ôsmich jazdcov. Slovensko ako krajina, v ktorej farbách figuruje úradujúci majster sveta Peter Sagan, má k dispozícii sedem miesteniek (6+1).

Štartová listina pretekov mužov elite na MS v cyklistike 2018 bola vytvorená podľa rebríčka národov UCI ku dňu 12. augusta 2018.

Výnimky v štartovej listine:

V počte pretekárov štartujúcich za jednotlivé krajiny sú viaceré výnimky:

<>
  • Medzinárodná cyklistická únia sa rozhodla vrátiť do hry štatút extra miestenky pre aktuálneho svetového šampióna. Peter Sagan sa teda nepočíta do slovenskej kvóty.
  • Rakúšania ako domáci jazdci dostali rebríčkovú imunitu, takže nastúpia šiesti, hoci im patria iba štyri miesta.
  • Extra miesto získajú aj aktuálny olympijský víťaz i všetci kontinentálni šampióni.
  • Pri olympijskom víťazovi a kontinentálnych šampiónoch platí jedno obmedzenie - žiadna krajina nesmie postaviť viac ako osem ľudí, teda tieto výnimky sa aplikujú iba u krajín mimo Top 10. Jedine majster sveta by mohol byť deviaty. Matteo Trentin ani Greg van Avermaet preto extra miesto nezískali.
<>

Zdroj: cycling-info.sk

Krajiny s ôsmimi pretekármi na štarte:

(10 krajín)

Austrália:

  • Simon Clarke
  • Rohan Dennis
  • Jack Haig
  • Chris Hamilton
  • Damien Howson
  • Robert Power
  • Rory Sutherland
  • Nick Schultz

Belgicko:

  • Tiesj Benoot
  • Laurens De Plus
  • Ben Hermans
  • Xandro Meurisse
  • Serge Pauwels
  • Dylan Teuns
  • Greg Van Avermaet
  • Tim Wellens

Kolumbia:

  • Nairo Quintana
  • Rigoberto Urán
  • Miguel Ángel López
  • Sebastian Henao
  • Sergio Henao
  • Winner Anacona
  • Rodrigo Contreras
  • Daniel Felipe Martínez

Dánsko:

  • Kasper Asgreen
  • Matti Breschel
  • Niklas Eg
  • Jakob Fuglsang
  • Jesper Hansen
  • Mads Würtz Schmidt
  • Michael Valgren Andersen
  • Emil Vinjebo

Francúzsko:

  • Julian Alaphilippe
  • Romain Bardet
  • Tony Gallopin
  • Anthony Roux
  • Rudy Molard
  • Thibaut Pinot
  • Warren Barguil
  • Alexandre Geniez

Veľká Británia:

  • Adam Yates
  • Simon Yates
  • Connor Swift
  • Hugh Carthy
  • Tao Geoghegan Hart
  • Peter Kennaugh
  • James Knox
  • Ian Stannard

Taliansko:

  • Gianluca Brambilla
  • Dario Cataldo
  • Damiano Caruso
  • Alessandro De Marchi
  • Gianni Moscon
  • Vincenzo Nibali
  • Franco Pellizotti
  • Domenico Pozzovivo

Holandsko:

  • Tom Dumoulin
  • Bauke Mollema
  • Steven Kruijswijk
  • Wilco Kelderman
  • Sam Oomen
  • Wout Poels
  • Antwan Tolhoek
  • Pieter Weening

Slovinsko:

  • Primož Roglič
  • Grega Bole
  • Matej Mohorič
  • Domen Novak
  • Luka Pibernik
  • Jan Polanc
  • Simon Špilak
  • Jan Tratnik

Španielsko:

  • Alejandro Valverde
  • Jonathan Castroviejo
  • David de la Cruz
  • Jesús Herrada
  • Ion Izagirre
  • Omar Fraile
  • Enric Mas
  • Mikel Nieve

Krajiny so siedmimi pretekármi na štarte:

(Slovensko ako krajina úradujúceho majstra sveta Petra Sagana má k dispozícii bonusovú miestenku, do pretekov tak môže nasadiť až siedmich jazdcov)

Slovensko:

  • Peter Sagan
  • Juraj Sagan
  • Patrik Tybor
  • Erik Baška
  • Marek Čanecký
  • Martin Haring
  • Martin Mahďar

Krajiny so šiestimi pretekármi na štarte:

(8 krajín)

Rakúsko:

  • Michael Gogl
  • Felix Grossschartner
  • Patrick Konrad
  • Gregor Mühlberger
  • Lukas Pöstlberger
  • Georg Preidler

Česko:

  • Zdeněk Štybar
  • Roman Kreuziger
  • Josef Černý
  • Jan Hirt
  • Karel Hník
  • Michael Kukrle

Nemecko:

  • Emanuel Buchmann
  • Marcus Burghardt
  • Nico Denz
  • Simon Geschke
  • Paul Martens
  • Maximilian Schachmann

Luxembursko:

  • Bob Jungels
  • Laurent Didier
  • Jean-Pierre Drucker
  • Ben Gastauer
  • Alex Kirsch
  • Tom Wirtgen

Nórsko:

  • Edvald Boasson Hagen
  • Sven Erik Bystrøm
  • Odd Christian Eiking
  • Carl Fredrik Hagen
  • Markus Hoelgaard
  • Vegard Stake Laengen

Poľsko:

  • Maciej Bodnar
  • Michal Golas
  • Michal Kwiatkowski
  • Rafal Majka
  • Lukasz Owsian
  • Maciej Paterski

Rusko:

  • Ilnur Zakarin
  • Ildar Arslanov
  • Sergej Černeckij
  • Pavel Kočetkov
  • Pavel Sivakov
  • Dmitrij Strachov

Švajčiarsko:

  • Mathias Frank
  • Kilian Frankiny
  • Steve Morabito
  • Sébastien Reichenbach
  • Michael Schär
  • Patrick Schelling

Krajiny so štyrmi pretekármi na štarte:

(7 krajín)

Bielorusko:

  • Vasil Kirijenka
  • Iľja Koševoj
  • Alexandr Riabušenko
  • Jevgenij Sobal

Kanada:

  • Rob Britton
  • Antoine Duchesne
  • Hugo Houle
  • Michael Woods

Írsko:

  • Daniel Martin
  • Nicolas Roche
  • Ryan Mullen
  • Conor Dunne

Kazachstan:

  • Daniil Fominych
  • Bachtijar Kožatajev
  • Nikita Stalnov
  • Andrej Zeits

Portugalsko:

  • Rui Costa
  • Rúben Guerreiro
  • Tiago Machado
  • Nelson Oliveira

Nový Zéland:

  • George Bennet
  • Patrick Bevin
  • Sam Bewley
  • Dion Smith

USA:

  • Brent Bookwalter
  • Benjamin King
  • Sepp Kuss
  • Peter Stetina

Krajiny s troma pretekármi na štarte:

(1 krajina)

Estónsko:

  • Rein Taaramäe
  • Norman Vahtra
  • Tanel Kangert

Krajiny s dvoma pretekármi na štarte:

(5 krajín)

Ekvádor:

  • Richard Carapaz
  • Jhonatan Narvaez

Eritrea:

  • Amanuel Ghebreigzabhier
  • Merhawi Kudus

Lotyšsko:

  • Tom Skujinš
  • Krists Neilands

Juhoafrická republika:

  • Nicholas Dlamini
  • Jacqies J. van Rensburg

Ukrajina:

  • Andrej Grivko
  • Andrij Brataščuk

Krajiny s jedným pretekárom na štarte:

(10 krajín)

Argentína:

  • Eduardo Sepulveda

Brazília:

  • Nicolas Sessler

Kostarika:

  • Roman Villalobos

Chorvátsko:

  • Josip Rumac

Etiópia:

  • Tsgabu Grmay

Grécko:

  • Stylianos Farantakis

Hong Kong:

  • Ho San Chiu

Irán

  • Esmail Chaichi

Japonsko:

  • Hideto Nakane

Litva:

  • Ignatas Konovalovas

Rumunsko

  • Sergej Tvetcov

Švédsko:

  • Tobias Ludvigsson

Súvisiace články