Futbalový turnaj o Trofej Isidra Silveiru:

FERROL (ŠPANIELSKO) - hralo sa na jeden polčas

Celta Vigo (Šp.) - Sporting Gijón (Šp.-II. liga) 2:0

Sporting Gijón (Šp.-II. liga) - Racing Ferrol (Šp.-III. liga) 3:0

Celta Vigo (Šp.) - Racing Ferrol (Šp.-III. liga) 0:0

/Stanislav Lobotka (Celta Vigo) nastúpil v základnej zostave/

1.Celta Vigo21102:04 b
2.Sporting Gijón21013:23 b
3.Racing Ferrol20110:31 b

FERROL. Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka má za sebou premiérový štart v drese španielskeho prvoligového klubu Celta Vigo.

Hneď sa aj tešil zo zisku trofeje.

Celta bola vo Ferrole spolu s druholigovým Sportingom Gijón a miestnym treťoligovým Racingom súčasťou turnaja o Trofej Isidra Silveiru.

V prvom zápase Lobotka nehral

Pohár nesie meno niekdajšieho prezidenta Racingu Ferrol. Rodák z Viga zomrel vlani v decembri vo veku 73 rokov.

Zápasy sa hrali na jeden polčas. Celta v úvodnom súboji ešte bez Lobotku zdolala Gijón 2:0, ten si následne poradil 3:0 s Ferrolom.

4 body

z dvoch zápasov na turnaji o Trofej Isidra Silveiru získali futbalisti Celty Vigo, čo im stačilo na celkové prvenstvo.

V záverečnom dueli turnaja Celta v základnej zostave aj s dvadsaťdvaročným Slovákom remizovala s Ferrolom 0:0, čo prvoligistovi zabezpečilo zisk trofeje.

Celta na svojich komunikačných kanáloch zverejnila fotodokumentáciu.

Do Celty Vigo prišiel z Dánska

Lobotkov prestup do Celty Vigo oznámili počas minulého víkendu. Do Španielska prišiel z dánskeho FC Nordsjaelland.

Technicky dobre vybavený záložník patril k oporám slovenskej reprezentácie do 21 rokov na júnových ME tejto vekovej kategórie v Poľsku.

Domov»Futbal»Španielsko»Lobotka prvý raz nastúpil za Celtu Vigo, s tímom vyhrali turnaj vo Ferrole