Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Srbky ako prvé o účasť v II. svetovej skupine 2009

SITA|Publikované 2. feb 2008 o 14:02

BUDAPEŠŤ 2. februára (SITA) - Tím srbských tenistiek, ktorý premiérovo disponuje Anou Ivanovičovou i Jelenou Jankovičovou, ako prvý postúpil z budapeštianskeho turnaja I. skupiny euroafrickej zóny Pohára ...

BUDAPEŠŤ 2. februára (SITA) - Tím srbských tenistiek, ktorý premiérovo disponuje Anou Ivanovičovou i Jelenou Jankovičovou, ako prvý postúpil z budapeštianskeho turnaja I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie 2008 reprezentačných družstiev žien. Favorizovaný balkánsky výber po piatkových výrazných problémoch proti Rumunsku (v rozhodujúcom zápase v základnej D-skupine) má v hale SYMA Sportközpont na tvrdom povrchu Gerflor Taraflex po dvoch dvojhrách sobotňajšieho duelu s Holandskom bez Michaelly Krajicekovej nezvratný náskok 2:0. Druhým postupujúcim do aprílovej baráže sa stane víťaz zápasu Švajčiarsko - Švédsko, ktorý sa začne o 15.00 h. Srbky sa po vlaňajšom aprílovom úspechu na plovdivskom turnaji I. skupiny euroafrickej zóny vrátili do tejto "tretej" ligy júlovou košickou prehrou so Slovenskom 1:4.


Priebežný stav prvého sobotňajšieho stretnutia o postup do aprílových súbojov o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie 2009 tenisových reprezentačných družstiev žien na tohtotýždňovom turnaji I. skupiny euroafrickej zóny v Budapešti (tvrdý povrch Gerflor Taraflex v hale SYMA Sportközpont):

SRBSKO - HOLANDSKO 2:0 po dvojhrách - Srbsko už má istotu postupu

Ana Ivanovičová - Renée Reinhardová 6:3, 2:6, 6:3

Jelena Jankovičová - Arantxa Rusová 6:2, 7:6 (7)


Súvisiace články