Jedinou istou účastníčkou hlavnej súťaže zo Sloveniek je Dominika Cibulková.

Julia Boserupová (USA) - Rebecca Šramková (SR) 6:2, 5:7, 6:2

Daniela Hantuchová (SR) - Lauren Davisová (USA-2) 4:6, 7:6 (6), 6:2

Stefanie Vögeleová (Švaj.-5) - Karolína Schmiedlová (SR) 6:2, 6:2

Viktorija Tomovová (Bul.) - Michaela Hončová (SR) 6:2, 7:5

LINZ. Slovenská tenistka Rebecca Šramková prehrala za 106 minút 2:6, 7:5, 2:6 s rovnako nenasadenou Američankou Juliou Boserupovou v stretnutí sobotňajšieho 1. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do budúcotýždňovej hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA International Generali Ladies v rakúskom Linzi (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Deco-Turf v hale).

Z manka 2:6, 1:4 si devätnásťročná Bratislavčanka Šramková, 126. v singlovom renkingu, vynútila proti 25-ročnej 122. žene hodnotenia Boserupovej rozhodujúci set, v ktorom viedla 2:0, odvtedy však už nezískala ani gem.

Nestačilo jej ani jedenásť es v porovnaní s ôsmimi dvojchybmi postupujúcej.

Darilo sa Daniele Hantuchovej, ktorá postúpila do 2. kola kvalifikácie, keď si v zápase 1. kola poradila po viac ako dva a polhodinovom boji s druhou nasadenou Američankou Lauren Davisovou 4:6, 7:6 (6), 6:2.

Tridstaťtriročná niekdajšia členka Top 5 svetového rebríčka Hantuchová dostala v Linzi od organizátorov voľnú kartu. V predmetnom dejisku získala titul v sezóne 2007 - vo finále vtedy prekonala Švajčiarku Patty Schnyderovú (6:4, 6:2).

Do kvalifikácie sa zapojila aj Karolína Schmiedlová. So Švajčiarkou Stefanie Vögeleovou prehrala za 55 minút hladko 2:6, 2:6.

Pre 22-ročnú košickú rodáčku ide v singli o tretiu prehru za sebou a ôsmu z ostatných desiatich zápasov.

V kvalifikácii vypadla aj Michaela Hončová. Priamo v hlavnej súťaži sa predstaví Dominika Cibulková (na základe divokej karty).

Domov»Tenis»Šramková, Hončová a Schmiedlová v Linzi skončili, Hantuchová postúpila ďalej