Utorok, 7. decembra, 2021Meniny má Ambróz

Finále jej vyšlo. Barteková získala na Cypre dve druhé miesta

Strelkyňa Danka Barteková. (Autor: Jozef Jakubčo SME)
TASR|23. okt 2021 o 13:20

Uspela aj po boku Dána Jespera Hansena.

LARNACA. Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Danka Barteková získala vo finále Svetového pohára v cyperskej Larnake dve druhé miesta.

Na Prezidentskom pohári skončila druhá v skeete žien a rovnakú priečku si vystrieľala aj vo finále súťaže miešaných dvojíc s Dánom Jesperom Hansenom.

Nedarilo sa trapistkám. Úradujúca olympijská víťazka z Tokia Zuzana Rehák Štefečeková sa neprebojovala zo semifinále do záverečných bojov, v kvalifikácii skončila aj jej krajanka Jana Špotáková.

V mixe nepostúpila Rehák Štefečeková spolu s Čechom Jiřím Liptákom z kvalifikácie, v nej si naopak vybojovala postup do semifinále Špotáková s Francúzom Antoninom Desertom. Do finále sa však neprebojovali.

Svetový pohár v Larnake - finále:


Skeet žien: 1. Austen Jewell Smithová (USA) 33 b, 2. Danka Barteková (SR) 32, 3. Zilia Batyršinová (ROC) 21

Skeet mix: 1. Austen Jewell Smithová, Gabriele Rossetti (USA/Tal.) 6 (semifinále: 45+8), 2. Danka Barteková, Jesper Hansen (SR/Dán.) 2 (42), 3. Diana Bacosiová, Abdullah Alrashidi (Tal./Kuv.) semifinále: 45+7

Trap mix: 1. David Kostelecký, Madelynn Ann Bernauová (ČR/USA) 6, 2. Abdel Aziz Mehelba, Silvana Stancová (Egypt/Tal.) 2, 3. Antonin Desert, Jana Špotáková (Fr./SR) semifinále: 41

Súvisiace články